Zaznacz stronę
  1. Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu parafii w okresie wakacyjnym. Nie ma Mszy Świętej o godz. 16:00. Zamiast niej jest recytowana Msza o godz. 7:00. Kancelaria parafialna będzie czynna trzy razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki od 10:00 do 12:00 oraz we środy od 16:00 do 18:00.
  1. Zapraszamy dzisiaj do kawiarenki parafialnej między 16:00 i 18:00.
  1. W poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców.
  1. Trwa XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zapraszamy do wzięcia udziału w „Akcji Św. Krzysztof” – czyli w zbiórce  na środki transportu dla misjonarzy. Numer konta można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Św. Ignacego z Loyoli, do której przygotowujemy się przez codzienną nowennę. Tego dnia kończy się Jubileuszowy Rok Ignacjański. W najbliższą środę, 27 lipca, zapraszamy na ostatnią już konferencję ignacjańską: po Mszy wieczornej – o godz. 18:45. Wygłosi ją o. Marek Wójtowicz, autor wielu książek na temat świętych. O. Marek opowie nam o drodze do świętości św. Ignacego. O. Wójtowicza będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 28 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45. Przypominamy też, że nasz kościół jest w Roku Ignacjańskim jedną ze Świątyń Jubileuszowych – jeszcze przez tydzień będzie można u nas zyskać specjalny odpust.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Dorota Leszczyk i Janina Rudek. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content