Zaznacz stronę

Ogłoszenia na 16 Niedzielę Zwykłą – 18 lipca 2021

1. W trwającym Roku Ignacjańskim zapraszamy w przyszłą niedzielę na kazania o mistyce Eucharystii św. Ignacego z Loyoli, które wygłosi na wszystkich Mszach o. Wojciech Łokieć. Z kolei bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Św. Ignacego, która przypada 31 lipca, będą trzy nabożeństwa ku czci tego świętego – od 28 do 30 lipca przed wieczornymi Mszami – od 17:30. Przypominamy, że nasz kościół jest świątynią jubileuszową, w której można uzyskać w Roku Ignacjańskim specjalny odpust. Szczegóły – na ulotkach w przedsionku kościoła.

2. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

3. Od wczoraj zaczęły się w naszej parafii wakacyjne rekolekcje w życiu codziennym pt.: Czas na Ciebie. Można się wciąż do nich przyłączyć. Prowadzi je o. Maciej Konenc. Szczegóły – na plakatach.

4. Od 18 do 25 lipca przypada XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym okresie trwa „Akcja Św. Krzysztof” – zbiórka na środki transportu dla misjonarzy. Numer konta można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

5. W przyszłą niedzielę, w dniu w którym wspominamy św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.

6. Od 18 do 21 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza grupa bytomska wyrusza w piątek, 20 sierpnia, z Bytomia do Woźnik, by następnego dnia dojść na Jasną Górę. Zapisy – do 13 sierpnia tylko przez stronę internetową: www.gliwicka.com. Więcej szczegółów – na plakacie w przedsionku kościoła.

7. Z kolei parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Eryka Pawlik, śp. Henryk Połap. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content