1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 5127 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

2. W okresie wakacyjnym zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach zatytułowanych Wakacje z Duchem Świętym. Rozpoczęły się one w poniedziałek, 6 lipca i będą trwały przez trzy tygodnie. Następne spotkanie jutro, w poniedziałek, o 19.00 w kościele. Można w nich wziąć udział korzystając z nagranych materiałów umieszczonych na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „Duchowość”.

3. Zapraszamy do modlitwy i udziału we Mszy Świętej w intencji „Aby małżeństwo udanym było” w środę, o godz. 19:00. Po Mszy Świętej – czyli od godz. 20:00 do około 21:30 – odbędzie się warsztat-seminarium według programu „Furtka Pokory”. Zapraszamy pary małżeńskie: zarówno te, które już wzięły udział w poprzednich spotkaniach, jak również nowe pary, które chcą umacniać i odnawiać sakramentalną więź małżeńską.

4. Kolejny warsztat w programie HALT na temat ZŁOŚCI odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lipca w godzinach od 10:00 do 12:15. Poprowadzi jak zwykle psycholog pani Ewelina.

5. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę, 22 sierpnia, z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły w zakrystii. Zapisy w naszym dekanacie – do 9 sierpnia, tylko w parafii św. Barbary w Bytomiu.

6. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i w sierpniu – zachowujemy nadal dodatkową Mszę Świętą o godz. 7:00 w niedzielę. Nie będzie natomiast w tym czasie Mszy po południu o godz. 16:00.

7. W lipcu i sierpniu kancelarii parafialnej jest czynna w poniedziałki i w piątki od 10:00 do 12:00, w środy od 16:00 do 18:00.

8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

— w poniedziałek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

— w środę św. Bonawentury

— w czwartek Najświętszą Marię Pannę z Góry Karmel

9. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Teresa Bara, Maciej Klimecki i Elżbieta Kulaj. Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu:

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie

A światłość wiekuista niechaj Im świeci

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Skip to content