Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – jest to tzw. „świętopietrze”.

2. Przypominamy – szczególnie rodzicom – o tym, żeby podczas wakacyjnych wyjazdów dbać o udział w niedzielnych Mszach Świętych. W przypadku wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie czy obozy należy przekazać organizatorom na piśmie, że rodzice oczekują umożliwienia im udziału w niedzielnej Mszy. Dzieci wyjeżdżające na wakacje zapraszamy, żeby przywiozły jakieś drobne pamiątki, np. muszelki czy zasuszone kwiaty, i złożyły je przy figurze Anioła Stróża – obok ołtarza Matki Bożej. Podczas pobytu w Bytomiu rodziny cały czas zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00.

3. Zapraszamy singli do modlitwy o dobrego męża / o dobrą żonę. W najbliższy czwartek, po Mszy Świętej wieczornej, rozpocznie się modlitewna adoracja od godz. 18:30, a następnie spotkanie singli o godz. 19:30 w ramach warsztatów „Otwarci na miłość”. Chętnych, którzy chcą włączyć się w prowadzenie adoracji poprzez śpiew lub granie na instrumentach muzycznych, zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19:00.

4. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. Jest to zarazem „Dzień papieski” papieża Franciszka.

5. W czwartek, 2 lipca, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Niestety wciąż jeszcze nie będzie w tym dniu regularnych odwiedziny naszych chorych z Komunią Świętą. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

6. Najbliższy piątek, 3 lipca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Podczas wakacji nie będzie w Pierwszy Piątek dodatkowej Mszy o godz. 16:30.

7. Najbliższa sobota, 4 lipca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

9. W okresie wakacyjnym zapraszamy do odnowienia swojego życia wewnętrznego przez uczestnictwo w rekolekcjach zatytułowanych „Wakacje z Duchem Świętym”. Rozpoczną się one w poniedziałek, 6 lipca, o godz. 19:00 i będą trwały przez trzy tygodnie. Więcej informacji – na plakatach i zaproszeniach oraz u prowadzącego, o. Macieja.

10. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę, 22 sierpnia, z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły w zakrystii. Zapisy w naszym dekanacie – do 9 sierpnia, tylko w parafii św. Barbary w Bytomiu.

11. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i w sierpniu – zachowujemy nadal dodatkową Mszę Świętą o godz. 7:00. Nie będzie natomiast w tym czasie Mszy po południu o godz. 16:00.

12. W lipcu i sierpniu nie będzie transmitowanego przez internet wspólnego różańca o 20:30. Zachęcamy natomiast, by cały czas modlić się indywidualnie o ustanie epidemii.

13. W lipcu i sierpniu zmienią się też godziny kancelarii parafialnej: będzie czynna w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

Skip to content