Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską – jest to tzw. „świętopietrze”.

2. Przypominamy, że zmieniły się ograniczenia epidemiczne dotyczące kościołów. Można w tej chwili zajmować 75 % miejsc. Ponieważ normalnie mieści się w naszym kościele ok. 600 osób, zapraszamy teraz maksymalnie 450 osób na każdą Mszę. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Dzisiaj ostatni raz są odprawiane trzy dodatkowe Msze Święte w niedziele. Natomiast w lipcu i sierpniu Msze niedzielne będą odprawiane w porządku wakacyjnym: o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

3. Od 28 czerwca od końca sierpnia zmienią się godziny kancelarii parafialnej: będzie czynna w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

4. Od zeszłej niedzieli przestała obowiązywać dyspensa naszego biskupa dotycząca obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedziele i uroczystości. Z kolei wczoraj została zniesiona większość ograniczeń dotyczących duszpasterskiego funkcjonowania parafii. Natomiast w dalszym ciągu istnieje m.in. obowiązek noszenia maseczek w kościele. Szczegóły można znaleźć w gablocie i na naszej stronie internetowej.

5. Przypominamy, że w trwającym Roku Ignacjańskim nasz kościół jest jednym z Kościołów Jubileuszowych. Można zatem w nim zyskać specjalny odpust. Informacje na temat odpustów można znaleźć w ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

6. Trwa również Rok Świętego Józefa. Z tej okazji Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę w dniach od 17 do 19 września, której trasa prowadzić będzie przez Poznań, Licheń, Świnice Warckie, Głogowiec, Brdów i Kalisz. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w przedsionku naszego kościoła. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii lub u o. Wojciecha.

7. We wtorek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. Jest to zarazem „Dzień papieski” papieża Franciszka. W tym dniu ojcowie Waldemar Szczygioł, Maciej Konenc i pochodzący z naszej parafii ojciec Leszek Gęsiak obchodzą 25. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona we środę, 30 czerwca, o godz. 18:00. W ostatnich dniach również o. Krzysztof Nowak obchodził jubileusz 10. rocznicy święceń kapłańskich.

8. Najbliższy czwartek, 1 lipca, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Na wspólnotową modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość. Ze względu na wakacyjne urlopy ojcowie będą umawiać się na odwiedziny u chorych z Komunią Świętą indywidualnie – w różne dni.

9. Najbliższy piątek, 2 lipca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 17:00. W okresie wakacyjnym nie będzie dodatkowej Mszy Świętą o godz. 16:30, ani wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Najbliższa sobota, 3 lipca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

11. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, zebrana taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Anna Bal, Stanisław Młynarczyk, Liesbeth Kochańska i Henryka Stankiewicz. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content