Zaznacz stronę
 1. Świętujemy dzisiaj główne obchody odpustowe naszej parafii. Można zatem zyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).
 1. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską – jest to tzw. „świętopietrze”.
 1. Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu parafii w okresie wakacyjnym – od 27 czerwca do 31 sierpnia. W tym czasie w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:00. Zamiast niej będzie recytowana Msza o godz. 7:00. Kancelaria parafialna będzie czynna trzy razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki od 10:00 do 12:00 oraz we środy   od 16:00 do 18:00. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, środy i piątki przed Mszami o 18:00.
 1. Podczas wakacji zapraszamy do kawiarenki parafialnej w drugą i czwartą niedzielę miesiąca od 16:00 do 18:00.
 1. We wtorek, 28 czerwca, o. Wojciech Łokieć obchodzi 25. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 1. We środę, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. Jest to zarazem „Dzień papieski” papieża Franciszka, zatem w szczególny sposób módlmy się w jego intencji.
 1. Najbliższy piątek, 1 lipca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 17:00. W okresie wakacyjnym nie będzie dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16:30 ani wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Najbliższa sobota, 2 lipca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W dobrym przeżyciu ostatniego miesiąca Roku Ignacjańskiego może nam pomóc książka o. Roberta Więcka SJ pt. „123 perełki Św. Ignacego Loyoli”. Można się w nią zaopatrzyć w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, zebrana taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Ludmiła Petrov i Maria Ciołek-Żelechowska. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content