Zaznacz stronę

1. Świętujemy dzisiaj główne obchody odpustowe naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian, żeby w tym dniu powierzyć się w szczególny sposób Najświętszemu Sercu Jezusa, który ogarnia nas swoją miłością. Można dziś zyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Należy zatem być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

2. Przy okazji naszego świętowania skorzystaliśmy po raz pierwszy z nowych ornatów przekazanych przez anonimowego ofiarodawcę. Serdecznie dziękujemy za ten dar.

3. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – o godz. 17:30. Z kolei codziennie po Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy modlić się Godzinkami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W najbliższy wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy różańcem za wszystkich naszych tatusiów – o godz. 20:30 poprzez łącze internetowe.

5. W przyszłą niedzielę – podobnie jak dzisiaj – na Mszy o godz. 11:00 będzie miało miejsce szczególne błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy zatem na tę Mszę rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Również za tydzień o 11:00 zostanie odprawiona Msza w intencji uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

6. Taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską – jest to tzw. „świętopietrze”.

7. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i w sierpniu – zachowujemy nadal dodatkową Mszę Świętą o godz. 7:00. Nie będzie natomiast w tym czasie Mszy po południu o godz. 16:00.

8. W lipcu i sierpniu zmienią się też godziny kancelarii parafialnej: będzie czynna w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

Skip to content