Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 6078 zł. Z kolei do puszek – na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 933 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i procesji Bożego Ciała. Choć inaczej niż zwykle – dostosowując się do realiów panującej pandemii – ale mogliśmy wspólnie uczcić naszego Pana Jezusa Chrystusa obecnego pod postacią chleba.

3. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała – do przyszłego czwartku włącznie – zapraszamy na procesje eucharystyczne po Mszy o godz. 18:00. W ostatnim dniu oktawy – na zakończenie procesji – odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół.

4. W przyszły piątek, 19 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy w szczególny sposób na Mszę Świętą o godz. 18:00, którą poprzedzi nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca. W tym dniu z powodu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy wszystkich parafian, żeby w tym dniu powierzyć się w szczególny sposób Jezusowi, który ogarnia nas swoją miłością. Podziękujmy Mu w osobisty sposób, odwzajemniając wszystko, co od Niego otrzymaliśmy darem swojej miłości. Główne obchody odpustowe odbędą się jak zwykle w niedzielę.

5. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – o godz. 17:30. Z kolei codziennie po Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy modlić się Godzinkami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Przypominamy, że zostały wznowione w naszej parafii nauki dla rodziców i chrzestnych w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 17:00.

7. W dwie najbliższe niedziele, 21 i 28 czerwca, na Mszach o godz. 11:00 będzie miało miejsce szczególne błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy zatem na te Msze rodziców wraz ze swoimi dziećmi. 28 czerwca o 11:00 zostanie również odprawiona Msza w intencji uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

8. Zapraszamy do modlitwy i udziału we Mszy Świętej w intencji „Aby małżeństwo udanym było” w środę, o godz. 19:00. Po Mszy Świętej – czyli od godz. 20:00 do około 21:30 – odbędzie się warsztat-seminarium według programu „Furtka Pokory”.  Zapraszamy pary małżeńskie: zarówno te, które już wzięły udział w pierwszym spotkaniu, jak również nowe pary, które chcą umacniać i odnawiać sakramentalną więź małżeńską.

9. Wznawiamy warsztaty metodą HALT, dla osób dorosłych, mające na celu lepsze poznanie siebie, a w efekcie wprowadzanie zmian w swoim życiu.  Tematem najbliższego spotkania będzie ZŁOŚĆ. Odbędzie się ono w sobotę, 20 czerwca, od godz. 10:00 do 12:15, z zachowaniem wymagań sanitarnych.

Skip to content