Zaznacz stronę
  1. Świętujemy dziś Uroczystość patronalną naszej parafii – nasz parafialny odpust. Można zatem zyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).
  1. W zeszłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 7243 zł. Natomiast na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy do puszek 756 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
  1. W imieniu organizatorów „Parafialnego Dnia Dziecka” i „Kawiarenki pod Chmurką” z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym – za czas poświęcony w przygotowania oraz upieczone ciasta. Dziękujemy także wszystkim parafianom i gościom za wspólne spędzone chwile.
  1. Trwa remont schodów prowadzących z kościoła do ogrodu. Do czasu zakończenia prac nie będzie możliwości przejścia do ogrodu od tej strony. Natomiast od poniedziałku rozpocznie się remont zakrystii naszego kościoła.
  1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Grupa Seniorów zaprasza na nabożeństwa przy krzyżu w Parku Kachla we środy o godz. 19:00. Natomiast po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
  1. W najbliższą środę, 12 czerwca, zapraszamy na comiesięczne spotkanie Grupy Seniorów. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 8:00.
  1. W najbliższy czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone  z nabożeństwem czerwcowym. Rozpocznie się ono o 17:15.
  1. W sobotę, 15 czerwca w kościele św. Jacka w Bytomiu odbędzie się ostatni przed wakacjami Bytomski Wieczór Uwielbienia. Spotkanie rozpocznie konferencja wygłoszona przez  ks. Ryszarda Nowaka. Po niej będzie czas na modlitwę uwielbienia oraz  poczęstunek w Centrum  im. ks. Gorczyckiego. Rozpoczęcie o 19:30.
  1. Już tylko tydzień dzieli nas od naszego parafialnego święta: nasz Festyn, PARAFIADA 2024, odbędzie się w przyszłą niedzielę w Parku Miejskim przy muszli koncertowej. Począwszy od 12:00 będzie wiele propozycji dla małych i dużych, dla ciała i ducha. Zapraszamy między innymi na liczne atrakcje dla najmłodszych, wydarzenia artystyczne i sportowe, na pokazy straży pożarnej oraz do stoisk kulinarnych i rzemieślniczych. Parafiadę zwieńczy o godz. 18:00 finałowy koncert połączonej Koncertowej Orkiestry Dętej POWER OF WINDS i parafialnej scholi LATOROŚLE.
  1. Parafiadzie będzie towarzyszył „Pierwszy Parafialny Rajd Rowerowy”, który rozpocznie się o 11:45. Uczestnicy wystartują z muszli koncertowej w parku miejskim, a celem wyprawy jest teren miechowickiej „Ostoi Pokoju” przy Domku Matki Ewy. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej oraz w zakrystii – do wyczerpania puli miejsc.

11.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jadwiga Janda i Maciej Lederer. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content