1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Dzisiaj odbywa się też zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30 – oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – po porannych Mszach o 8:00.

3. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na codzienną procesję po wieczornych Mszach Świętych.

4. W najbliższą środę o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Grupy Seniorów. Po Mszy zapraszamy na wspólne spotkanie do sali pod kościołem.

5. W najbliższy piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa czyli święto patronalne naszej parafii. Będziemy się do niego przygotowywać poprzez specjalne kazania rekolekcyjne w trzy poprzedzające je dni – podczas Mszy wieczornych. We wtorek o. Wojciech przybliży nam związek Najświętszego Serca Pana Jezusa z Niepokalanym Sercem Maryi. We środę o. Mirosław będzie mówił o znaczeniu wezwań litanii do Najświętszego Serca. Natomiast we czwartek o. Krzysztof rzuci światło na obietnice dane czcicielom Bożego Serca poprzez św. Małgorzatę Marię Alacoque. W piątek natomiast zjednoczymy się z naszymi biskupami zgromadzonymi w Krakowie oraz ze wszystkimi parafiami w Polsce, odnawiając akt naszego poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – podczas nabożeństwa przed Mszą wieczorną, które zacznie się o 17:15. W tym dniu – ze względu na uroczystość – nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwieńczeniem naszego świętowania będzie uroczysta suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.

6. Ojciec Maciej zaprasza niewiasty do udziału w rekolekcjach w życiu codziennym. Początek rekolekcji – w sobotę, 12 czerwca. Spotkania wspólne odbywać się będą w trzy kolejne soboty o godz. 19:00. Można brać w nich udział na żywo w naszym kościele lub poprzez Internet. Ponadto, wprowadzenia do rekolekcji będzie można odsłuchać w terminie późniejszym także ze strony internetowej naszej parafii. Tam też w zakładce „duchowość” będą do pobrania teksty do codziennej modlitwy. Tematem rekolekcji będą rozważania niektórych wezwań z Litanii do Serca Pana Jezusa. Więcej informacji – na stronie internetowej oraz na plakacie.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Romualda Łuszczyńska, Sylwia Jóźwiak i Krystian Kwiotek. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content