1. Serdecznie dziękujemy goszczącemu w naszej parafii księdzu Tadeuszowi Czakańskiemu za wygłoszone do nas słowo.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00, oraz po południu o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i o 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

3. Ojciec Maciej zaprasza do udziału w wielkopostnych rekolekcjach w życiu codziennym, które rozpoczęły się w zeszły poniedziałek. Spotkania rekolekcyjne będą się odbywać w każdą sobotę o 19:00 w kościele. Będzie możliwy udział online przez stronę internetową naszej parafii. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

4. Rozpoczęły się również Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Rekolekcyjnych audycji można wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.

5. Natomiast tradycyjne parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 14 do 17 marca. Poprowadzi je o. Robert Więcek SJ.

6. „Wreszcie żyć. Pierwsze kroki ku pełni życia”, czyli  Wielkopostne skupienie modlitewne dla osób dorosłych, z udziałem piosenkarki Ewy Urygi, odbędzie się 11 marca 2021, w godzinach od 18:00 do 20:00. Polecamy szczególnie osobom zainteresowanym warsztatami prowadzonymi przy naszym kościele. Zapraszamy do udziału w kościele i poprzez stronę internetową naszej parafii.

7. Z powodu zawieszenia wyjazdów pielgrzymkowych chcemy urządzić „Pielgrzymkową Drogę Krzyżową” w podobny sposób, jak podczas wyjazdów na Przeprośną Górkę. Odbędzie się ona w sobotę, 20 marca, o godz. 15:00 w naszym kościele. Szczegóły – na plakatach w przedsionku kościoła.

8. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu może być wspólne rodzinne rozważanie Pisma Świętego w każdą niedzielę. Materiały do takiej „Liturgii domowej” można znaleźć na naszej stronie internetowej.

9. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będziemy w stanie zorganizować w tym roku śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Chcemy jednak przygotować dla nich paczki świąteczne. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

11. Obchodzimy obecnie w całym Kościele Rok Świętego Józefa. Z tego względu Biskup Gliwicki ustanowił w naszej diecezji kościoły jubileuszowe, w których pielgrzymi mogą w szczególny sposób powierzać swoje intencje Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa. W Bytomiu kościół jubileuszowy znajduje się w parafii Świętej Rodziny na Bobrku. Cały list Księdza Biskupa można znaleźć na naszej stronie internetowej.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Zofia Klaus i Stefan Brol. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content