Zaznacz stronę

1. Cieszymy się, że po okresie kwarantanny znowu możemy otworzyć nasz kościół. Niestety, cały czas obowiązują ograniczenia ilości wiernych w kościele – 15 m2 na osobę – co oznacza, że możemy zmieścić tylko 32 osoby, licząc razem z przedsionkiem. Prosimy zatem pozostawić miejsce w kościele przede wszystkim tym, których intencje będą odprawiane i korzystać w dalszym ciągu z dyspensy księdza biskupa i z transmisji internetowych. Od dzisiejszej niedzieli pojawiają się znowu trzy dodatkowe Msze Święte: o 7:00, 15:00 i 19:00.

2. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu – naszego wspólnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa oraz na świętowanie Jego narodzin. Począwszy od jutra zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Po jutrzejszej Mszy roratniej zostaną też rozdane nagrody za udział w konkursie na ręcznie wykonane różańce.

3. „Twój Projekt Silnej Rodziny” – to tytuł skupienia adwentowego, które rozpocznie się w najbliższy czwartek, 3 grudnia, o godz. 18:30, i potrwa do 16 grudnia. W planie skupienia: adoracja, konferencje ks. Marka Dziewieckiego, czytanie Biblii, rachunek sumienia oraz Msza z Komunią Świętą. Zapraszamy do udziału w kościele albo za pośrednictwem kamery internetowej poprzez naszą stronę parafialną. Szczegóły skupienia – również na stronie naszej parafii.

4. W okresie Adwentu zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach w życiu codziennym. Rozmyślania na te rekolekcje będą oparte na Ewangelii z danego dnia. Słowo z dnia będzie nas prowadzić przez ścieżki tegorocznego Adwentu. Spotkania odbywać się będą w kościele w piątki o godz. 18:45. Można będzie w tych spotkaniach uczestniczyć także przez stronę internetową.  Teksty do modlitwy można pobrać także ze strony parafialnej w zakładce „duchowość”. Spotkania rekolekcyjne zastąpią w grudniu odbywające się zwykle w piątki spotkania biblijne.

5. W najbliższą środę, 2 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na epidemię można brać udział w tym spotkaniu również poprzez transmisję internetową za pośrednictwem strony naszej parafii.

6. Najbliższy czwartek, 3 grudnia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

7. Najbliższy piątek, 4 grudnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 19:30 i potrwa do północy.

8. Górników natomiast zapraszamy 4 grudnia na Mszę Barbórkową o godz. 8:00, która zostanie odprawiona właśnie w ich intencji.

9. Najbliższa sobota, 5 grudnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

11. W okienku na placu kościelnym, w zakrystii i w kancelarii są do nabycia opłatki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Andrzej Tokarz, Halina Węglińska, Janusz Kwiatek i Józef Wójcik. Ich, jak również tych, którzy zmarli w ostatnich tygodniach podczas kwarantanny, powierzajmy Bożemu miłosierdziu.

Skip to content