Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę datki do puszek w ramach zbiórki ogłoszonej przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Na pomoc „Caritasu” dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej zebraliśmy 1975,11 zł. Zachęcamy cały czas do modlitwy w intencji sytuacji na naszej granicy.
 1. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu – naszego wspólnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa oraz na świętowanie Jego narodzin. Począwszy od 29 listopada zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkowo 3 grudnia –   w Pierwszy Piątek Miesiąca – Msza roratnia będzie o godz. 16:30.
 1. Rozpoczęły się adwentowe „Rekolekcje w Życiu Codziennym”. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i na plakatach w przedsionku kościoła.
 1. Rozpoczęły się warsztaty dla par małżeńskich „Furtka pokory”. Tematyka dotyczy teologii ciała według wizji papieża Jana Pawła II. Po spotkaniu wprowadzającym kolejne odbędzie się w najbliższą środę. Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę o godz. 18:00, a po niej – na konferencję. Po konferencji będą również spotkania w małych grupach, na które zapraszamy osoby zdecydowane wziąć udział w całości warsztatów. Warto, by małżonkowie znaleźli dwa razy w miesiącu czas dla siebie i spędzili wieczór razem, wzmacniając swoją więź małżeńską.
 1. Uformowały się dwie grupy dwunastu kroków „Wreszcie żyć – ku pełni życia” i rozpoczęły pracę nad sobą. Rozpoczynamy zapisy do trzeciej grupy, która będzie miała spotkania dwa razy w miesiącu, w piątki wieczorem. Zapraszamy do zapisów u ojca Jerzego.
 1. Najbliższy czwartek, 2 grudnia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w tym czasie będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. Najbliższy piątek, 3 grudnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30, która będzie zarazem Mszą roratnią. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. W sobotę, 4 grudnia, zapraszamy wszystkich górników i ich bliskich na Mszę Barbórkową o godz. 8:00, która zostanie odprawiona właśnie w ich intencji.
 1. Ta sobota to również Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – po Mszy Barbórkowej. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z powodu Barbórki rozpocznie się wyjątkowo później o godz. 9:30. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, o godz. 15:00 z inicjatywy naszej parafii w kinie Cinema City w Agorze zostanie wyświetlony filmy pt. „Nędzarz i Madame”. Ukazuje on artystyczną i duchową drogę Adama Chmielowskiego, późniejszego świętego Brata Alberta – polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich. Dla naszej parafii jest specjalna rezerwacja. Koszt biletu to 12 zł. Wpłaty i zapisy – w zakrystii do piątku, 3 grudnia.
 1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 1. Od dzisiaj są do nabycia przy naszym kościele opłatki i wigilijne świece „Caritasu” – w okienku przy placu kościelnym oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 1. Przez cały Adwent można składać datki na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii – do skarbony z tyłu kościoła.
 1. Grudniowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w drugą środę miesiąca, 8.12, po Mszy wieczornej o godz. 18:00.
 1. Zgodnie z wytycznymi, jakie otrzymaliśmy z Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tegoroczna Kolęda będzie miała podwójną postać. Parafian, którzy chcą, aby ich odwiedzić w tradycyjnej formie – w ich domach – prosimy o zapisywanie się na kolędę. Zachęcamy, żeby czynić to przede wszystkim poprzez formularz na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą się zgłosić również telefonicznie lub osobiście – w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prosimy, żeby przekazać tę wiadomość krewnym, znajomym lub sąsiadom, którzy z powodu wieku lub choroby nie mogą wychodzić z domu, a chcieliby przyjąć kolędę. Zapisy na odwiedziny kolędowe będziemy przyjmować do 12 grudnia włącznie. Natomiast terminy kolędy – zależne od ilości zgłoszeń – podamy 19 grudnia. Początek kolędy będzie jak zwykle 27 grudnia – w tym roku zaczniemy kolędę od ul. Łużyckiej. Z kolei tych parafian, którzy w obecnej sytuacji woleliby nie przyjmować kolędy w swoich domach, zapraszamy na nabożeństwa kolędowe w postaci takiej, jak w ubiegłym roku. Terminy nabożeństw zostaną podane w późniejszym czasie.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Henryk Szczepaniak, Jerzy Drzezga, Witold Kobiec oraz Bogusława Struzik. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content