Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy o. Czesławowi Tomaszewskiemu za wygłoszone do nas słowo i zachętę do wspierania prowadzonych przez jezuitów misji. W przedsionku kościoła można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne oraz w kolejny numer biuletynu misyjnego.

 

 1. Zapraszamy dziś po każdej Mszy do naszej Kawiarenki Parafialnej. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które przygotowały ciasta.

 

 1. Począwszy od jutra zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie Pierwszy Piątek Miesiąca – w tym dniu Msza roratnia będzie o godz. 16:30. Ze względu na roraty w ostatnich dniach listopada wypominki będą się zaczynać o godz. 17:15.

 

 1. Najbliższy czwartek, 1 grudnia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w tym czasie będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.

 

 1. Najbliższy piątek, 2 grudnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30, która będzie zarazem Mszą roratnią. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. po Mszy wieczornej i potrwa do godz. 21:00.

 

 1. Najbliższa sobota, 3 grudnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Również w sobotę zapraszamy na Adwentowe skupienie modlitewne, które poprowadzi o. Marek Kowalcze, franciszkanin. Odbędzie się ono w salach pod kościołem: wejście od ul. Skłodowskiej-Curie, początek – o godz. 9:00. W planie skupienia: konferencja, adoracja i możliwość spowiedzi, oraz Msza święta i poczęstunek. Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane warsztatami „Wreszcie Żyć. 12 kroków do pełni życia” oraz osoby, które już je ukończyły lub aktualnie w nich uczestniczą. Zwracamy się również do członków grup AA oraz DDA.

 

 1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich górników i ich bliskich na Mszę Barbórkową o godz. 8:00, która zostanie odprawiona właśnie w ich intencji.

 

 1. Od dzisiaj są do nabycia przy naszym kościele opłatki i wigilijne świece „Caritasu” – w okienku przy placu kościelnym oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 

 1. Przez cały Adwent można składać datki na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii – do skarbony z tyłu kościoła.

 

 1. Parafian, którzy chcą przyjąć kolędę, zapraszamy do zapisów. Zachęcamy, żeby zgłaszać się przede wszystkim poprzez formularz na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą się zgłosić również telefonicznie lub osobiście – w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prosimy, żeby przekazać tę wiadomość krewnym, znajomym lub sąsiadom, którzy z powodu wieku lub choroby nie mogą wychodzić z domu, a chcieliby przyjąć kolędę. Zapisy na odwiedziny kolędowe będziemy przyjmować do 11 grudnia włącznie.

 

 1. Redakcja pisma Manreza poświęconego duchowości ignacjańskiej zaprasza na internetowe rekolekcje adwentowe w ciągu życia „Spocznij Jezu w sercu mym”. Każdego dnia rekolektant otrzyma link do wprowadzenia do rozważania. W każdą sobotę będzie konferencja online o modlitwie. Więcej informacji oraz formularz do zapisania jest na stronie manreza.pl, zakładka „rekolekcje”.

Również o. Maciej Konenc, który pracował do niedawna w naszej parafii, zaprasza na Adwentowe Rekolekcje w Życiu Codziennym. Informacje na temat tych rekolekcji można znaleźć na stronie gorka.jezuici.pl.

 

 1. Na naszej stronie internetowej oraz w gablocie w przedsionku kościoła można przeczytać list pasterski, jaki kieruje do nas na Adwent nasz biskup Jan Kopiec.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Heinz Henkel i Janina Balińska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content