Zaznacz stronę

1. Dziś przypada Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Będziemy się przygotowywać nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale również na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Od 2 grudnia zapraszamy na Msze święte roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie Pierwszy Piątek Miesiąca – w tym dniu Msza roratnia zostanie odprawiona o 16:30.

2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Dlatego taca zebrana dzisiaj będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać.

3. Kolejne spotkanie na temat medytacji i kontemplacji ignacjańskiej odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek zamiast w poniedziałek; godzina pozostaje bez zmian: 18:45.

4. We środę, 4 grudnia, zapraszamy na Barbórkową Mszę Świętą w intencji górników na godz. 8:00.

5. Również we środę, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne comiesięczne spotkanie – po Mszy Świętej o godz. 18:00.

6. W czwartek, 5 grudnia, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu jak zwykle odwiedzimy naszych chorych z Komunią Świętą. Z kolei o godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W piątek, 6 grudnia, przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi w tym dniu będzie przed Mszami rano oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę o 16:30. Będzie to Msza roratnia.

8. Najbliższa sobota, 7 grudnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Również w sobotę wyrusza parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa i Góry Kalwarii. Zbiórka uczestników – o godz. 6:00 w kościele.

10. Tego samego dnia osoby uczestniczące w różnych terapiach, grupach AA, jak również uczestników i zainteresowanych warsztatami „12 kroków dla chrześcijanina” i „HALT” zapraszamy na modlitewne skupienie pod nazwą „Adwentowe oczekiwanie” – od godz. 9:00 do 12:30. Skupienie poprowadzi ojciec Andrzej Migacz z Krakowa.

11. Natomiast w tę samą sobotę wieczorem na Mszę o godz. 18:00 zapraszamy Marianki, które będą składać lub odnawiać swoje przyrzeczenia.

12. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy o godz. 11:00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Z kolei od 12:00 do 12:30 odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski”.

13. Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 51 przygotował sianko wigilijne, które będzie rozdawał 8 grudnia po każdej Mszy Świętej, a uzyskane pieniądze przekaże dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w ramach projektu „Pomoc dla szkół w dolinie Bakaa”.

14. W przyszłą niedzielę będzie również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

15. Wspólnota Seniorów naszej parafii zaprasza osoby chore i słabujące, ludzi w podeszłym wieku jak również emerytów i rencistów na Mszę Świętą, podczas której będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych, w sobotę, 14 grudnia o godz. 9:00. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.

16. Są już do nabycia opłatki oraz świąteczne świece „Caritasu”, jak również kalendarze na 2020 rok. Dziś po każdej Mszy Świętej można się też zaopatrzyć w kartki świąteczne z naszą szopką. Dostępne są cztery wzory, w tym dwa w wersji śląskiej.

Skip to content