Zaznacz stronę

                                                   
        Ogłoszenia Duszpasterskie
     XVIII Niedziela Zwykła 12.10.2014

    

 

 
1.   Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski. Z tej okazji, na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież pochodzących z rodzin ubogich.
2.   We wtorek, 14 października – przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy uczniów i rodziców do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy także o tych, którym zawdzięczamy nasze osobiste wykształcenie.
3.   We wtorek, 15 października – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną a po niej Adoracja Biblijna.
4.   W czwartek, 16 października – uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska i rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Także tego dnia przypadają imieniny Ks. Biskupa Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
5.   W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Szczegółowe terminy podane są w gablocie.
6.   W piątek, 17 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z drugich klas, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii w 2016
7.   W sobotę, 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.
8.   Także w sobotę, 18 października – Wspólnota Małżeństw udaje się z pielgrzymką do Leśniowa, gdzie o godzinie 10.00 o. Proboszcz odprawi Mszę św. w intencji rodzin z naszej parafii, na którą serdecznie zapraszamy. Następnie przewidziane jest zwiedzanie Sanktuarium i wspólna modlitwa. Dojazd do Leśniowa we własnym zakresie
9.   Przez cały październik nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.15.
10.  W przedsionku kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, na których będziemy wypisywać imiona naszych zmarłych. „Wypominki” można składać w kancelarii parafialnej lub w kościele wrzucając je do skarbonki pod chórem.
11.  Parafia Świętej Trójcy w Bytomiu zaprasza na Mszę św. dziękczynną w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w czwartek, 16 października na godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się spektakl muzyczny w hołdzie Janowi Pawłowi II Santo Subito w wykonaniu Teatru Prowincja z Mikołowa.
12.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć parafialny kalendarz na rok 2015. Dobrowolne ofiary za nabycie kalendarza prosimy potraktować, jako cegiełkę na prace związane z wymianą ogrzewania i ociepleniem kościoła i budynków parafialnych. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne.
13.  W przyszłą niedzielę zapraszamy do parafialnej kawiarenki. Jak zwykle gorąco prosimy chętnych o upieczenia ciasta lub złożenie produktów, które odbierane będą w sobotę od godz. 17.00.
 
 
 

Skip to content