Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła
07.09.2014


1.  Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najśw. Sakramentu. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia a o 15.30 – Nieszpory.

2.  W poniedziałek, 8 września – święto Narodzenia NMP.

3.  W sobotę, 13 września – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

4.  W przyszłą niedzielę, 14 wrześnie – święto Podwyższenia Krzyża. Suma odpustowa w kościele u oo. Kapucynów o 12.30 a Nieszpory o. 15.30.

5.  Także w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się koncert organowy o godz. 19.00. Szczegóły znajdują się na plakatach.

6.  Od najbliższego poniedziałku do 19 września w kancelarii prowadzone są zapisy na katechezy przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów klas pierwszych. Kandydaci przychodzą z jednym ze swoich rodziców.

7.  Od 15 września przyjmować będziemy intencje na przyszły rok. Przez pierwszy tydzień przyjmowane będą jedynie intencje jubileuszowe, natomiast intencje za zmarłych przyjmować będziemy od 22 września.

8.  Kolejny już raz pragniemy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w zakupie żywności i środków czystości, która wydawana jest najbardziej potrzebującym. Tak jak poprzednio przy wyjściu z kościoła można będzie pobrać karteczki z potrzebnymi produktami, które składać należy w czasie dyżurów grupy charytatywnej we wtorki od godz. 17.00 i piątki o godz. 10.00. Jednocześnie zapraszamy chętnych wolontariuszy do włączenia się w pomoc charytatywną.

9.  Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży. Są to: o. Tomasz Łyszczarz, który przejął obowiązki wikariusza i duszpasterza dzieci; o. Waldemar Szczygioł – pełniący funkcję kapelana szpitala przy ul. Batorego i dk. Marcin Włodarek – katecheta i opiekun ministrantów i wspólnoty młodzieżowej MAGIS. Nowym księżom życzymy Bożego błogosławieństwa i wiele sił do owocnej posługi.

10. Po wakacjach ruszają grupy dziecięce i młodzieżowe, które spotykać się będą w następujących terminach:
Ø  Ministranci – sobota, godz. 9.00
Ø  Schola „Latorośle” – sobota, godz. 9.30
Ø  „Marianki” – sobota, godz. 10.30
Ø  Świetlica Św. Stanisława Kostki – od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 – 18.00 (rozpoczęcie od 15 września)
Ø  Duszpasterstwo młodzieżowe „Magis” dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej – piątek, godz. 19.00 (pierwsze spotkanie 19 września)
Ø  Duszpasterstwo Akademickie „Manresa” – piątek i niedziela, godz. 18.30. (pierwsze spotkanie 3 października)
Prosimy, by rodzice zachęcali dzieci i młodzież do angażowania się w te formy duszpasterstwa. Więcej można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 
Ogłoszenie spoza parafii:
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu organizuje szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych, a także prowadzących Rodzinne Domy Dziecka. Szkolenie jest skierowane do wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani pomocą osamotnionym dzieciom z Bytomia.
Nabór kandydatów trwa do 15 września 2014 r.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 16.09.2014 r. (wtorek) o godz. 14.30 w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 16 (2 piętro, sala narad).
Szkolenie jest bezpłatne, a jego ukończenie nie zobowiązuje do podjęcia się opieki nad dzieckiem. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem tel.: 32 288 61 51.

Skip to content