Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2017
1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Kończy się rok liturgiczny.
2. W czwartek kończymy odmawianie wypominek.
3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiadamy od godz. 16.30. O 17.00 Msza szkolna.
4. Wspólnota Magis zaprasza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na rekolekcje adwentowe, które odbywać się będą w trzy kolejne piątki. Rozpoczniemy w przyszły piątek 1 grudnia Mszą Świętą o godz. 18.00, po której zapraszamy na ciekawe spotkanie z siostrami z zakonu Córek Bożej Miłości. Dla klas siódmych, drugich i trzecich spotkania rekolekcyjne są obowiązkowe, dlatego proszę przynieść indeksy.
5. W przyszłą sobotę po Mszy o godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu.
6. Adwentowy dzień skupienia dla mężczyzn: o „kodach” kobiety i ojcostwa odbędzie się w naszym jezuickim Centrum THEOTOKOS w Gliwicach w sobotę 2 grudnia. Prowadzący: Piotr Wołochowicz – autor kilku książek o tematyce małżeńskiej i rodzinnej. Początek: g. 9.00
7. Przyszła niedziela rozpoczyna czas adwentu. W kościele będzie wystawiony kosz, do którego można składać żywność dla osób potrzebujących.
8. Roraty będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i kandydatów do Bierzmowania z klas VI.

 9. W poniedziałek 4 grudnia zapraszamy na Mszę o 8.00. Będziemy modlić się za Górników z okazji Barbórki. Zapraszamy wszystkich Górników, również emerytów i rencistów, by przyszli w mundurach. Przed Mszą złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Po Mszy delegacje przejadą pod pomnik na terenie kopalni Centrum, gdzie zostanie odmówiona modlitwa za zamarłych. Będzie także przeniesienie obrazu św. Barbary do nowego pomieszczenia
10. Diecezja Gliwicka ma nowego Biskupa – ks. Andrzeja Iwaneckiego, byłego proboszcza z parafii św. Franciszka w Zabrzu.
11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na JARMARK ADWENTOWY do Miśni koło Drezna, w sobotę 9 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
12. Jest jeszcze kilka wolnych intencji na grudzień.
13. Rozpoczyna się czas odwiedzin duszpasterskich. Proboszcz odwiedzi:
• 3 XII- rodziny na ul. Składowej. Początek kolędy o 15.00 od numeru 19/1.
• 9 XII – rodziny na ul. Towarowej. Początek o 15.00 od numeru 1.
• 10 XII – rodziny na ul. Chrzanowskiego od numeru 8a.
• 15 XII – rodziny na ul. Reja 10
• 16 XII – rodziny na ul. Reja 1-13
• 17 XII – rodziny na ul. Reja 8a, 8b, 8c
Pozostałe odwiedziny będą kontynuowane od 26 grudnia. 

Skip to content