Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła
9.11.2014

 

1.   Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej racji na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.

2.   We wtorek, 11 listopada – przypada 96. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, Parlamentarzystów i Władz Miasta. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.45 od złożenia kwiatów przed tablicą „Solidarności” na placu kościelnym a po Mszy św. odbędzie się przemarsz pod pomnik Wolności.

3.   W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy jej tworzeniu, szczególnie pieczeniu ciast i przynoszeniu produktów, które można składać w sobotę od godz. 17.00 – 18.00 lub w niedzielę. W kawiarence będzie można zaopatrzyć się także w ciekawą książkę.

4.   Także w przyszłą niedzielę – Msza św. o godz. 16.00 zostanie odprawiona dla małżeństw a po niej odbędzie się spotkanie dla szukających inspiracji do pogłębienia życia duchowego i małżeńskiego. Spotkania te mają charakter otwarty i jak zwykle na czas spotkania zapewniona zostanie opieka nad dziećmi.

5.   Duszpasterstwo Akademickie „Manresa” organizuje rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym dla studentów i młodzieży pracującej. Rekolekcje będą trwały cztery tygodnie i rozpoczną się w piątek 21 listopada o godz. 19.00.

6.   Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30.

Oświadczenie o. proboszcza:

Decyzją Ojca Generała zostałem mianowany Rektorem Kolegium Krakowskiego, czyli naszego Seminarium Duchownego i wiąże się to z moim odejściem z parafii. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was takie szybkie odwołanie mnie z funkcji proboszcza jest niezrozumiałe i może budzić niezadowolenie. Dla mnie decyzja ta jest podwójnie trudna. Dużym pocieszeniem jednak i wielką moją nadzieją jest mianowanie przez o. Prowincjała na nowego proboszcza o. Krzysztofa Homę SJ. Jest to kapłan o wielkim sercu, bardzo pokorny, kochający ludzi i dynamiczny w działaniu. Będzie on w stanie kontynuować wszelkie dobro, jakie rozwinęło się w parafii. Mówię to z przekonaniem. Ojca Krzysztofa pokochacie bardzo szybko, gdy da się Wam poznać. Zmiana nastąpi w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 23 listopada podczas Mszy św. o godz. 9.30. Bardzo Was proszę byście mnie, o. Krzysztofa i całą naszą parafię otoczyli modlitwą. Głęboko też wierzę, że Bóg wyprowadzi z tego niełatwego doświadczenia wiele dobra. A dla mnie, choć to zupełnie nie było planowane, ten rok z Wami na parafii z pewnością pomoże w formowaniu nowych kapłanów, co będzie teraz moim głównym zadaniem. Za to bardzo Wam dziękuję. Szczęść Boże.

Skip to content