Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII NZ, 12.11.2017
1. W zeszłą niedzielę zebraliśmy prawie dwa tysiące złotych na pomoc Kościołom w potrzebie. Ofiarę przekazaliśmy do Kurii Biskupiej w Gliwicach. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.
2. W poniedziałek 13 listopada w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach odbędzie się konferencja p. Jacka Pulikowskiego autora wielu książek o narzeczeństwie, małżeństwie i życiu rodzinnym. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w intencji rodzin o godz. 18.00, a po niej konferencja, na którą jest wstęp wolny.
3. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorki i czwartki po Mszach o 18.00 do 19.30.
4. W każdy piątek, w godz., od 17.30 do 19.00, jest możliwość spowiedzi u O. Jerzego Karpińskiego, który jest misjonarzem miłosierdzia, ustanowionym przez Papieża Franciszka.
5. W sobotę na godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie wszystkie chętne dziewczyny, które chcą zostać Mariankami. Do wspólnoty można dołączyć w każdej chwili, jednak najbliższe spotkanie jest pierwszym z przygotowujących do złożenia przyrzeczenia jeszcze w tym roku – 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia NMP.
6. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zapraszamy na kawę, herbatę i domowe wypieki. Złożone ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży, letnie rekolekcje i obozy. Zachęcamy do włączenia się w jej przygotowanie przez upieczenie ciasta, które można przynosić w niedzielę do godziny 11.30. Już dziś za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać i prosimy o wsparcie modlitewne.
7. W listopadzie, codziennie o 17.30, modlimy się na różańcu za zmarłych. W listopadzie i grudniu są jeszcze wolne terminy Mszy świętych.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. w Gidlach i św. Pio na Przeprośnej Górce. W drodze zwiedzimy zamek w Bobolicach, Lelów, klasztor w Świętej Annie i będziemy przed obrazem M. B. na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 25 listopada. Zapisy i bilety na autobus w cenie 30 złotych są prowadzone w niedzielę po Mszach świętych oraz w czwartki, piątki i soboty po wieczornej Mszy świętej w sali przy wejściu do kościoła. Chętni na wyjazd do Drezna na Struclowy Jarmark, 9 grudnia, niech się kontaktują bezpośrednio z ojcem Jerzym Karpińskim. 
9. Młodzieży przypominamy o katechezach przed bierzmowaniem.
10. Są już opłatki na stół wigilijny.
Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Skip to content