Zaznacz stronę

1. Dzisiaj, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego procesja i modlitwa za zmarłych. Gromadzimy się przy bramie cmentarza. W naszym kościele o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych, tzw. „wypominki”.

2. W poniedziałek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 7.00; 9.30; 11.00.  W kaplicy cmentarnej na cmentarzu Mater Dolorosa o 19.30 modlitwa różańcowa za zmarłych.

3. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach.

4. W czwartek, 5 listopada – dla nas jezuitów – przypada święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do naszego zakonu. To także pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Jeśli w naszych rodzinach lub sąsiedztwie znajdują się osoby chore lub w podeszłym wieku, które nie mogą uczęszczać do kościoła a chciałyby korzystać z sakramentów św., to prosimy zgłaszać je do kancelarii parafialnej.

5. W piątek, 6 listopada – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msza św. szkolna o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci już od godz. 16.30.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej okazji na placu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

7. Do 8 listopada wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i modlą się za zmarłych udziela się odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Caritasu i na dalsze prace przy kościele i domu parafialnym.

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

Skip to content