Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła
2.11.2014

 

1.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, a o 15.30 – Nieszpory.

2.  W środę, 5 listopada – dla nas jezuitów – przypada święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do naszego zakonu.

3.  W czwartek, 6 listopada – przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Jeśli w naszych rodzinach lub sąsiedztwie znajdują się osoby chore lub w podeszłym wieku, które nie mogą uczęszczać do kościoła a chciałyby korzystać z sakramentów św., to prosimy zgłaszać je do kancelarii parafialnej.

4.  W piątek, 7 listopada – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msza św. szkolna o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci już od godz. 16.30.

5.  W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej a także Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej okazji na placu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

6.  Do 8 listopada wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i modlą się za zmarłych udziela się odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.  W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży gimnazjalnej z klas drugich która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8.  Przez cały listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach odprawiana jest o godz. 17.30.

9.  W poniedziałek, 3 listopada – o godz. 19.30 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się projekcja głośnego filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. To współczesny fabularny film maryjny oparty na wątkach: biblijnym, fabularnym oraz dokumentalnym. Cena biletu 11 zł.
 
Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

Skip to content