1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej racji na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.
2. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas drugich gimnazjum: dla dziewcząt w poniedziałek o 18.00, a dla chłopców we wtorek o 18.00.
3. W środę, 8 listopada o 19.00 spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
4. W piątek, 10 listopada, zapraszamy wspólnoty, grupy, radę parafialną i zespół synodalny na Mszę świętą o godz. 18.00. Mszy będzie przewodniczył O. Prowincjał Jakub Kołacz. Po Mszy zapraszamy do sali w domu zakonnym na spotkanie z O. Prowincjałem.
5. W sobotę 11 listopada, przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, Parlamentarzystów i Władz Miasta. Kazanie wygłosi O. Prowincjał Jakub Kołacz. Uroczystość rozpocznie się o godz. 8.45 od złożenia kwiatów przed tablicą „Solidarności” na placu kościelnym, a po Mszy św. odbędzie się przemarsz pod pomnik Wolności.

6. W każdy piątek, w godz., od 17.30 do 19.00, jest możliwość spowiedzi u O. Jerzego Karpińskiego, który jest misjonarzem miłosierdzia, ustanowionym przez Papieża Franciszka.
7. W listopadzie, codziennie o 17.30, modlimy się na różańcu za zmarłych.
8. Zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i świętego ojca Pio na Przeprośnej Górce. W drodze zwiedzimy zamek w Bobolicach, kościół w Lelowie, klasztor sióstr klauzurowych w Świętej Annie i będziemy się modlić przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 25 listopada. Zapisy i bilety na autobus w cenie 30 złotych są prowadzone w niedziele po Mszach świętych oraz w czwartki, piątki i soboty po wieczornej Mszy świętej w sali przy wejściu do kościoła.
Szczegóły o jednodniowym wyjeździe do Drezna na Struclowy Jarmark w sobotę, 9 grudnia, podamy w najbliższą niedzielę. 
9. Są już opłatki na stół wigilijny.
10. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.  

Skip to content