Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła – 26.10.2014

 

 
1.  W poniedziałek, 27 października – spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.

2.  We wtorek, 28 października – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po Mszy św. wieczornej i nowennie zapraszamy na adorację biblijną.

3.  W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek odbędą się spotkania dla gimnazjalistów klas pierwszych przygotowujących się do bierzmowania. Grafik dla poszczególnych klas wywieszony jest w gablocie.

4.  W sobotę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego procesja i modlitwa za zmarłych. Gromadzimy się przy bramie cmentarza. W tym świątecznym czasie możemy spotkać się z nieuczciwymi osobami, które mogą chcieć sprzedać nam skradzione rzeczy z cmentarza. Prosimy o ostrożność i wzmożoną uwagę. Apel komendanta policji w tej sprawie znajduje się w gablocie.

5.  W przyszłą niedzielę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 8.00 – Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy. Po Mszy św. o godz. 12.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, a o 15.30 – Nieszpory.

6. W dniach 1 – 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.Zyskanie odpustu jest największą łaską, jaką daje Bóg zmarłym przez posługę Kościoła.

7.  Przez cały listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach odprawiana jest o godz. 17.30. Imiona zmarłych składać można na kartkach wypominkowych wystawionych na ławkach i pod chórem.

8.  Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką i znicze, z których dochód zostanie przekazany na Caritas.

9.  Stowarzyszenie Amazonek OSTOJA w Bytomiu wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta zaprasza wszystkie panie na bezpłatne profilaktyczne badanie piersi połączone z konsultacją onkologiczną, poradami psychologa i rehabilitanta, które odbędzie się w środę, 29 października w godz. 15.00 – 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Łużyckiej 12 (wejście od strony boiska).

Skip to content