Zaznacz stronę

1. Kończy się miesiąc nabożeństw różańcowych. We wtorek o 17.15 ostatnie wspólne nabożeństwo, na które zapraszamy szczególnie dzieci.
2. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek możliwość spowiedzi od 17 do 19. We wtorek zapraszamy na Nowennę do MBNP i adorację. Wieczorem zaś kolejny „Wieczór Świętych”, który rozpocznie się uroczystymi nieszporami o godz. 19.30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Rynku. Po nieszporach przejście w procesji z relikwiami świętych i błogosławionych do kościoła św. Jacka. Prosimy dzieci o przebranie się za konkretnych świętych i błogosławionych Kościoła. Na koniec czuwania będzie dla nich niespodzianka.
3. W środę 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przez cały listopad modlitwa różańcowa za zmarłych, tzw. „wypominki” codziennie o godz. 17.30. Natomiast od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu.
4. W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
W tym dniu odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja do godz. 19.30. Także o godz. 19.30 na cmentarzu Mater Dolorosa będzie różaniec za wszystkich wiernych zmarłych. 
5. 3 listopada to pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu spowiedź od godz. 16.00 i Msza Św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Na tę Eucharystię zapraszamy również kandydatów do Bierzmowania z klas VI. Pozostali kandydaci uczestniczą w pierwszopiątkowej Mszy o godz. 18.00.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej okazji na placu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Przy okazji serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Caritasu i na dalsze prace przy kościele i domu parafialnym.
7. Planujemy dwa jednodniowe wyjazdy pielgrzymkowo-turystyczne. Pierwszy do Bobolic, Gidel i Sanktuarium Ojca Pio w sobotę 18 listopada, drugi dla całych rodzin na Jarmark Struclowy do Drezna w sobotę 9 grudnia. Szczegóły będą podane za tydzień.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Skip to content