Zaznacz stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 8.10.2017
1. Obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia., która wspiera dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
2. Msza jubileuszowa z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 51 będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00
3. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na wspólnotowy wyjazd na Różańcowy Szlak Maryjny do sanktuarium na Górce w Szczyrku w najbliższą sobotę 14 października. Koszt 25 zł. Przy zapisie wymagane jest imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy. Osoby nieupełnoletnienie potrzebują pisemną zgodę rodzica. Zapisy u Magdy Kielnar – numer tel. dostępny jest w zakrystii (501319436).
4. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zapraszamy na kawę, herbatę i domowe wypieki, z których dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży, letnie rekolekcje i obozy. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez upieczenie ciasta, które można przynosić w sobotę w godzinach od 17 do 18 do salki okrągłej, oraz w niedzielę do godziny 11.30. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać.
5. Duszpasterstwo Małżeństw naszej Parafii zaprasza wszystkich do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w sobotę 21 października. Rozpoczynamy pobyt w Leśniowie o godzinie 10.00 Eucharystią z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Dojazd we własnym zakresie lub autokarem spod kościoła o godzinie 8.30. Koszt 35 złotych, ilość miejsc w autokarze ograniczona. Dojazd we własnym zakresie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Natomiast osoby chcące jechać autokarem prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do przyszłej niedzieli 15 października. Zachęcamy do pielgrzymowania całymi rodzinami.
6. Od 1 października nocna i świąteczna opieka zdrowotna dzieci i dorosłych świadczona będzie czasowo w przychodni Centrum Medycznym Sigma-Bi przy ul. Chrzanowskiego 23 (tel. 32 389 70 85), a nie jak wcześniej informowaliśmy w trzech szpitalach. Od 1 października, nie będzie już można korzystać ze świadczeń w poradniach: Fundacji Unia Bracka przy ul. Dalekiej oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki przy ul. Orzegowskiej.
7. Przyjmujemy intencje na przyszły rok. Oprócz Mszy Świętych sprawowanych w kościele, można również zamawiać intencje tzw. bezterminowe, które będą odprawiane w naszej jezuickiej kaplicy domowej.
8. Dziękujemy za wszelką formę wsparcia i życzymy błogosławionego tygodnia.

Skip to content