Ogłoszenia na 12 Niedzielę Zwykłą – 24 czerwca 2018

1. Podczas kiermaszu zorganizowanego w zeszłą niedzielę przez młodzież z naszej parafialnej wspólnoty Magis zebraliśmy w sumie 2685 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ten sposób wsparli dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na letnie rekolekcje.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – jest to tzw. „świętopietrze”. Z tego powodu nasza comiesięczna parafialna taca inwestycyjno-remontowa zostanie zebrana za tydzień – 1 lipca.

3. Wczoraj, w sobotę, 23 czerwca, grupa młodych jezuitów przyjęła w Krakowie sakrament święceń. Był wśród nich o. Damian Pawlik, który pracował w naszej parafii w ramach swojej praktyki duszpasterskiej. W najbliższą środę, 27 czerwca, o godz. 18:00 o. Damian odprawi w naszej parafii Mszę Świętą z błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich parafian i prosimy o modlitwę za o. Damiana.

4. W czwartek, 28 czerwca, zapraszamy na kolejne zajęcia z języka i kultury arabskiej z panią Lilian Nazha, chrześcijanką z Syrii przebywającą w Polsce na zaproszenie naszej parafii. Zajęcia te rozpoczną się o godz. 19:00 w Sali Parafialnej – wejście od ul. Skłodowskiej-Curie. Zajęcia z panią Lilian odbędą się również w dwa kolejne czwartki, 5 i 12 lipca.

5. W piątek, 29 czerwca, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej, do której należymy. W tę Uroczystość obchodzimy również Dzień Papieski Franciszka.

6. Parafialna grupa Caritas zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie dla osób ubogich i potrzebujących, które odbędzie się w sobotę, 30 czerwca o godz. 12:00.

7. Wszystkich którzy wyjeżdżali, planują wyjechać lub chcieliby wyjeżdżać na pielgrzymki, zapraszamy na wspólnego rodzinnego grilla przy kościele w najbliższą sobotę, 30 czerwca od godz. 14:30. Na rozpoczęcie odprawimy „czerwcówkę” przy grocie. Mile będzie widziane, jeśli ktoś przyniesie napoje chłodne, własnej produkcji sałatki lub ciasta do kawy czy herbaty, ewentualnie owoce, jak to zrobiliśmy na poprzednim grillu. Będzie także okazja porozmawiać jeszcze z poprzednim proboszczem, ojcem Krzysztofem Homą.

8. Planujemy zbudowanie nowych konfesjonałów zamykanych i prosimy o składanie ofiar na ten cel w kopertach wyłożonych przy wejściu do kościoła. Naszą prośbę kierujemy przede wszystkim do osób wyjeżdzających na pielgrzymki, na wycieczki i na wakacje, którzy przewidują, że czasie urlopów nie będą mogli uczestniczyć w niedzielnych Mszach Świętych. Bóg zapłać.

Skip to content