Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018
1. Dzisiaj przypada 90. rocznica konsekracji naszego kościoła. Dziękujmy Panu Bogu za dar kościoła i wspólnoty parafialnej. Za tydzień 13 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się koncert Chóru Gospel God’s Property zatytułowany: Nie zapominajcie o nas. 90 minut dla Syrii. Będzie to nasze dziękczynienie za dar kościoła oraz modlitwa za syryjskich chrześcijan. Koncert będzie trwał do godz. 20.00, a ofiara zebrana w czasie Mszy wieczornej będzie naszą cegiełką na wsparcie różnych projektów w Syrii. Dziękujemy anonimowym darczyńcom, którzy umożliwiają nam pomoc chrześcijanom w Syrii oraz ich gościnę w naszej parafii.
2. Również w przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ksiądz misjonarz z grupką wolontariuszy, którzy w czasie wakacji wyjadą na różne placówki misyjne. Po mszach będą prosić o wsparcie finansowe ich projektów.
3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę remontową. Zebraliśmy około 7 tysięcy. Poza drobnymi pracami remontowymi, spłacamy nadal termomodernizację. Został ponadto przygotowany opłacony projekt remontu dachu kościoła.
4. W piątek 18 maja w Rzymie, nasza parafianka (wychowanka Magis i Manresy) siostra Stanisława (Monika Wojsyk) należąca do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, złoży swoją pierwszą profesję zakonną. Dziękując Bogu za dar powołania, pamiętajmy o Siostrze Stanisławie w naszych modlitwach.
5. Zapraszamy na majówki w kościele o 18.30, w Parku Kachla w środę o 19.00 i na Składowej w piątek o 19.00.
6. W przyszły piątek o 18.00 Msza Święta w intencji Syrii, a po Mszy spotkanie z Lilian z syryjskiego miasta Homs.
7. Z racji I Komunii, w niedzielę 20 maja będzie zmieniony porządek Mszy. Na Msze o godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. Pozostałych parafian prosimy, by wybrali inne godziny uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Skip to content