Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016

 

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Ks. Jackowi za podjęcie się trudu. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Będą głoszone na Mszach niedzielnych oraz o 8 rano i o 18.00 wieczorem w pozostałe dni.

2. W piątek, 18 marca – na ulicach naszego miasta odbędzie się Droga Krzyżowa. W tym roku za Drogę Krzyżową jest odpowiedzialna nasza parafia. Rozpoczęcie nabożeństwa w Rynku o godz. 18.40, zakończenie przy krzyżu obok spalonego kościoła

3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.30. W Gliwicach spotkanie młodzieży z ks. Biskupem.

4. Już dziś pragniemy zaprosić osoby samotne na śniadanie wielkanocne, które zostanie zorganizowane w naszej parafii w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 8.30. Prosimy, aby osoby, które zamierzają uczestniczyć w tym spotkaniu zostały nam wcześniej zgłoszone do kancelarii lub zakrystii do środy Wielkiego Tygodnia.

5. Z tyłu kościoła młodzież ze wspólnoty Magis rozprowadza palmy na niedzielę palmową. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd na rekolekcje oraz na Światowe Dni Młodzieży, na które również jedzie grupa z naszej parafii. Za złożone ofiary już dziś z serca dziękujemy, pamiętając o Was w modlitwie.

6. Katecheza dla dzieci komunijnych ze szkoły 36 w poniedziałek o 16.00. Ze szkoły 51 we wtorek o 16.00 a dla rodziców w środę o 18.45.

7.Młodzież gimnazjalną zapraszamy na rekolekcje wielkopostne. Proszę zabrać z sobą indeksy.
Dostępne są jeszcze świece Caritas na stół wielkanocny i „paschaliki”.
 

Skip to content