Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla – 22.11.2015

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla. Caritas parafialny prowadzi akcje Losuj Pomagaj, a neokatechumenat kwestuje na placu na Światowe Dni
2. W przyszłą sobotę rozpoczną się Adwentowe rekolekcje o Bożym Miłosierdziu, które poprowadzi ks. Dr Artur Niechwiej, dyrektor Jezuickiego Gimnazjum w Mysłowicach. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie
3. W poniedziałek i wtorek katecheza dla dzieci z klas pierwszokomunijnych. Spotkania odbędą się o godz. 16.00.
4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy okres Adwentu. Zechciejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas, by dobrze przygotować się na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Konkretnym wymiarem naszych przygotowań może być udział w Mszach św. roratnich odprawianych w o godz. 7.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w roratach.
5. Już dziś informujemy, że w czwartek, 4 grudnia, o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników, hutników i ich rodzin, której przewodniczyć będzie Jego Magnificencja ks. Prof. Józef Bremer, Rektor Jezuickiej Akademii Ignatianum. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy wszystkich parafian, młodzież, dzieci, poczty sztandarowe i wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w parafii.
6. Tradycyjnie jak co roku w czasie adwentu organizowana jest zbiórka nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które przyjmowane są w zakrystii.
7. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką opłatki a także lampiony dla dzieci na roraty w cenie 5 zł. Lampiony są także do nabycia wraz z Małym Gościem Niedzielnym.
8. Parafia i kancelaria posiada nowy numer telefoniczny: 797907850 Prosimy o korzystanie z tego numeru we wszystkich sprawach.
Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

 

Skip to content