Zaznacz stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lutego 2016

 

1.  Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

2.  W poniedziałek, 8 lutego o godz. 16.00, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 36 oraz innych szkół. We wtorek, 9 lutego o godz. 16.00, spotkanie dla dzieci I komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 51. 

3.  W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem  głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Togo. Również w środę popielcową o 18.45 spotkanie dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych, a o 19.00 spotkanie dla Rodziców dzieci z pierwszej klasy gimnazjum.

4. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny, to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5.  Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Mszach będzie udzielony Sakrament Chorych.

6. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dziecizapraszamy na godz. 17.30,  a dorosłych na godz. 8.30. Natomiast od przyszłej niedzieli, I Wielkiego Postu, o godz. 17.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.

7.  Uczestnicząc w tych nabożeństwach, możemy uzyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jestspełnienie zwyczajnych warunków.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę  ” Drogę Pielgrzymów” do Skandynawii w dniach 02 do 15 sierpnia br.  Szczegółowy program  na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do kościoła.

9. W przyszłą niedzielę homilie podczas Mszy będą głosić OO. Werbiści z Małgorzatki. Po Mszach będą kwestować do puszek na remont Kościoła św. Małgorzaty. Prosimy o wsparcie dla tej najmniejszej wspólnoty w naszym dekanacie.

 

 

 

Skip to content