Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2018

1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś przeżywamy, kończy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy jeszcze choinki, szopki, śpiewanie kolęd aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego. W poniedziałek i wtorek o 8:00 rano odprawimy Msze Święte za osoby, które przyjmują odwiedziny kolędowe oraz za chorych z parafii.

2. Mieszkańców ulicy Zygmunta Starego informujemy o zmianie w terminie kolędy. Została ona przesunięta na najbliższy poniedziałek, 8 stycznia. Przypominamy, że w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku kolęda zaczyna się od godziny 16:00. Odwiedziny duszpasterskie rodzin kończymy w przyszłą niedzielę. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się 15 stycznia – początek od godz. 16:00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie – najpóźniej do środy, 10 stycznia.

3. Dzisiaj w katedrze gliwickiej podczas Mszy o 12:30 święcenia biskupie przyjmuje ks. Andrzej Iwanecki. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

4. We wtorek o 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

5. W czwartek, po Mszy Świętej o 18:00 zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się w środę, 17 stycznia o 19:00.

7. Spotkania dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w kościele św. Wojciecha od pierwszej niedzieli lutego o godz. 19:00.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, pomoc i gościnność w czasie kolędy. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Skip to content