1. Przypominamy, że zapisy na Uniwersytet II i III wieku kończą się w poniedziałek wieczorem. Zostało kilkanaście wolnych miejsc. Pierwsze zajęcia zgodnie z planem odbędą się w sobotę 1 kwietnia o godz. 15.30 w sali nowego domu.

2. Kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych i drugich oraz trzecioklasistów, którzy przyjęli już Sakrament Bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą w środę o godz. 19.00. Będziemy wspólnie dziękowali za łaskę Sakramentu i posługę Animatorów. Po Eucharystii zapraszamy na Agapę.

3. W najbliższy piątek o godz. 19.15 zapraszamy młodzież na adorację krzyża, którą poprowadzą dwie wspólnoty naszej parafii: Magis i Manresa. W nabożeństwie weźmie udział także młodzież z sąsiednich parafii.

4. Chętnych do obejrzenia filmu „Siła modlitwy” zapraszamy na bezpłatną projekcję w najbliższą sobotę o godz. 19.00 do sali parafialnej – wejście od ul. Skłodowskiej.

5. Droga Krzyżowa odbywa się w piątek o godz. 8.30 dla dorosłych i o 17.30 i dla dzieci i młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

6. Caritas rozpoczyna zbieranie żywności dla osób potrzebujących. Także w naszej parafii będzie wystawiony kosz na żywność. Za pomoc dziękujemy.

7. Wiele różnych organizacji prosi o przekazanie 1% na pomoc. Przy wyjściu z kościoła jest prośba krewnego ojca Jerzego, z którą warto się zapoznać.

8. Młodzież z parafii św. Stanisława w Bytomiu zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową – ponad 40 kilometrową nocną wędrówkę w samotności i milczeniu. Rozpocznie się ona 7 kwietnia o godzinie 21:00 – Mszą Świętą w kościele św. Stanisława i tam również się zakończy. Osoby chcące wziąć udział mogą się zarejestrować na ogólnopolskiej stronie internetowej.

9. Chcemy włączyć się do inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej pt. Mleko dla Aleppo. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 przygotowali wielkanocne palmy. W niedzielę 2 kwietnia przed kościołem będą rozdawane palmy. Zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup mleka dla dzieci i matek karmiących w Aleppo.

10. Dziękujemy za wsparcie młodzieży i dzieci, za upieczone ciasto oraz za misie. 

11. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece Caritas i „paschaliki”. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Skip to content