Zaznacz stronę

IV Niedziela Wielkanocna – 7.05.2017

1. Witamy w parafii ks. Klaudiusza z Zabrza. Dziękujemy za wygłoszone kazanie. Parafianom dziękujemy za wsparcie zabrzańskiej parafii.
2. Dzisiaj o 19.00 i do końca maja Nabożeństwo Majowe pod krzyżem przy spalonym kościele. Zapraszamy także na majówki do kościoła na 17.30.
3. W poniedziałek o 18.00 zapraszamy Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I i II klasy gimnazjum. Decyzją Episkopatu młodzież do bierzmowania ma się przygotowywać w swoich parafiach. Młodzieży z innych parafii zostaną wydane potwierdzenia jeśli uczestniczyli w katechezach i jeśli indeksy są wypełnione w sposób wystarczający. To samo dotyczy dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii. Od przyszłego roku w naszej parafii mogą przygotowywać się dzieci tylko z naszej parafii.
4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas II chłopców w poniedziałek o godz. 18.00, dla dziecząt we wtorek o godz. 18.00. Pierwsza klasa gimnazjum ma spotkanie w czwartek o 17.00 w Sali kwadratowej. Proszę przyjść z indeksami.

 5. Osoby przygotowujące się do chrztu dziecka, bierzmowania, oraz chcące pogłębić wiarę zapraszamy na katechezy w każdy wtorek o godz. 19.00. Katechezy odbywają się w kościele w trakcie adoracji biblijnej. Na zakończenie jest potwierdzany udział. W dekanacie jest wymóg 4 katechez przed chrztem dziecka i ośmiu przed bierzmowaniem dorosłych. Prosimy dzieci zgłaszać przynajmniej miesiąc przed planowaną datą chrztu.
6. Zapraszamy we wtorek na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy oraz na medytację biblijną. Początek medytacji o 19.00. W każdy czwartek adoracja NS od 18.30 do 20.00.
7.  Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. 

 

Skip to content