Zaznacz stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018
1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ośrodek Caritas w Rusinowicach. Po Mszach zapraszamy do kawiarenki, dziękujemy za wsparcie.
2. We wtorek 6 marca w uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00, bp Andrzej Iwanecki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z trzecich klas gimnazjalnych oraz dorosłym. Obejmijmy modlitwą kandydatów i ich rodziny. Ze względu na tę uroczystość nie będzie nowenny i adoracji.
3. W czwartek 8 marca Dzień Kobiet. Pamiętajmy o Nich w modlitwach. Po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.15.
4. W piątek droga krzyżowa, rano o 8.30 i wieczorem o 17.30. W kościele św. Trójcy możliwość spowiedzi i adoracji przez cały dzień.

5. Warsztaty duchowego rozwoju: „Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia” rozpoczną się w piątek, 9 marca o godzinie 18:30. Są one otwarte dla osób przeżywających trudności lub kryzysy, a żyjących w związkach sakramentalnych lub tylko cywilnych, związkach partnerskich czy narzeczeńskich, jak również osób zranionych przez porzucenie, rozwód lub długotrwałe osamotnienie. Zapraszamy każdego, kto jest gotowy trudzić się, by pomóc sobie w uporządkowaniu siebie samego. Warsztaty przygotowują do podejmowania decyzji, nieraz bardzo radykalnych. Cel ten osiąga się przez codzienne wypełnianie zlecanych zadań oraz aktywny udział co dwa tygodnie w grupie wsparcia. Trwają około jednego roku. Prowadzić je będzie ojciec Jerzy Karpiński wspólnie z panią Ireną.
6. Trzydniowa pielgrzymka na Warmię i Mazury odbędzie się na początku czerwca. Program przewiduje pobyt nie tylko w Sanktuariach, jak Gietrzwałd, Święta Lipka czy Stoczek Warmiński, gdzie był więziony Prymas Wyszyński, ale także zobaczenie Wilczego Szańca z główną kwaterą Hitlera czy zamku w Reszlu z czasów krzyżackich jak również rejs statkiem po jeziorach, i kilka innych atrakcji. Zapraszamy do zapisywania się.

Skip to content