Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 11.12.2016

1. Dziś po każdej Mszy św. dzieci i młodzież z naszych parafialnych wspólnot będą rozprowadzać pamiątkowe pocztówki – wspomnienie Światowych Dni Młodzieży i projektu MAGIS 2016. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną w całości przeznaczone na działalność naszych grup.
2. We wtorek, 13 grudnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Nabożeństwem Fatimskim.
3. We wtorek, 20 grudnia – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Jeśli ktoś z chorych chciałby skorzystać z sakramentów przed świętami a nie był do tej pory zgłoszony, to prosimy nas o tym poinformować. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 wieczorna adoracja razem z Nieszporami.
4. W środę 14 grudnia o 19.00 spotkanie dla kandydatek do bierzmowania z klas III.
5. W czwartek, 15 grudnia w Muzeum Górnośląskim odbędzie się wernisaż wystawy „Ślonsko betlyjka”, na której zaprezentowane zostaną tradycyjne betlejki śląskie. Będą to stajenki z figurami struganymi w drewnie i polichromowanymi, szopki ze słomy, papieru, gipsu, betlejki stojące i wiszące, świecące oraz grające. Przy okazji informuję, że Muzeum Górnośląskie będzie otwarte w drugi dzień świąt, 26 grudnia w godzinach 11-17. W tym dniu wstęp na wystawę „Ślonsko betlyjka” będzie bezpłatny.
 6. Od 21 do 23, na Mszach o godz. 18.00 nauki rekolekcyjne przed Bożym Narodzeniem.
7. Prosimy, by ze spowiedzią przedświąteczną nie zwlekać na ostatni dzień. Spowiadamy codziennie w czasie Mszy.
7. Za tydzień duszpasterstwo akademickie „Manresa” będzie rozprowadzać domowe wypieki i własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne zbierając w ten sposób fundusze na reaktywację parafialnej kawiarenki. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w akcję prosimy o upieczenie ciasta, które można przynosić do Sali okrągłej w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 i przez całą niedzielę. Także w przyszłą niedzielę, Wspólnota Małżeństw zaprasza na Mszę o 16.00 i na spotkanie po Mszy.
9. Wigilia dla samotnych, 24 grudnia o godz. 12.00. Prosimy, aby osoby, które chcą wziąć w niej udział zostały wcześniej zgłoszone w kancelarii bądź w zakrystii do 20 grudnia. Tym, którzy mogą mieć trudność z samodzielnym dotarciem na spotkanie wigilijne oferujemy transport.
10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 29.04 do 06.05. 2017. Osoby zainteresowane pielgrzymką proszone są o skontaktowanie się z o. Andrzejem Baranem.
11. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Adwentu.
 

Skip to content