Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna – 23.04.2017

1. Dziś Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Wyrazem czynnego włączenia się w niesienie pomocy potrzebującym jest zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego i parafialnego Caritas.
2. W poniedziałek prosimy o pomoc w zdemontowaniu elementów Bożego grobu. Prace rozpoczną się o godz. 9.00. w tym dniu świętujemy św. Wojciecha, patrona Polski.
3. We wtorek, 25 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną. Adorację do godz. 20 poprowadzi Towarzystwo Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego, które inauguruje działanie w naszej parafii. Towarzystwo Trzeźwości będzie spotykać się we wtorki wieczorem na adoracjach o 19.00 oraz w środę o 19.00 na spotkaniach roboczych. Wspominamy we wtorek św. Marka, ewangelistę.
4. W czwartek po Mszy o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramnentu i modlitwa do Ducha Świętego.
5. Ministranci, marianki i młodzież składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w czasie kwesty w Poniedziałek Wielkanocny. Pieniądze zostaną wykorzystane na wyjazdy rekolekcyjne i wakacyjne. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Także grupa charytatywna dziękuje wszystkim parafinom za przyłączenie się do akcji zbiórki żywności i środków czystości przed Świętami. Dzięki Wam pomagamy ubogim. Za wszystkich darczyńców i za ubogich modlimy się w każdy drugi czwartek miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień biblijny. Zapraszamy do czytania Listu św. Pawła do Galatów. We wtorek i czwartek w czasie adoracji będziemy modlić się słowami Pisma Świętego.
8. Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku naszej parafii organizuje 14.05 wyjazd do Krakowa i Tyńca. W Tyńcu Msza św. z Benedyktynami, następnie wykład na Akademii Ignatianum, modlitwa w sanktuarium Serca Pana Jezusa i wizyta na Wawelu. Zapisy w zakrystii lub u Pani Magdy Kielnar do 10.05. Koszt 30 zł.
9. Na cały tydzień życzymy Bożego Błogosławieństwa.

Skip to content