Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła – 14.01.2018
1. Gościmy dziś w naszej parafii o. Jacka ze Wspólnoty „Chleb Życia”. O. Jacek głosi kazania oraz kwestuje na rzecz ubogich.
2. Kończymy kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli serdecznie dziękujemy. Przyjęło nas około 40 procent parafian. Zaznacza się spadek przyjęć. Ofiary zebrane podczas kolędy zostaną przeznaczone na spłacanie długu związanego z pracami termomodernizacyjnymi, oraz ze stałymi opłatami na rzecz diecezji gliwickiej.
3. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 6 marca. Będzie ks. bp. Andrzej Iwanecki. W związku z tym u Franciszkanów na Placu Klasztornym odbędzie się przygotowanie dla dorosłych kandydatów. Będzie trwało cztery niedziele lutego. Rozpoczęcie przygotowania w pierwszą niedzielę lutego o 19.00. Nie trzeba skierowań z parafii, na zakończenie uczestnicy dostaną potwierdzenie przygotowania.
4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o 19.00.
5. W niedzielę 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, tego dnia pamiętajmy o Babciach i Dziadkach.
6. Spotkanie wspólnoty małżeństw będzie w niedzielę 28 stycznia po Mszy o 16.00
7. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zapraszamy na kawę, herbatę i domowe wypieki. Złożone ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży, letnie rekolekcje i obozy. Zachęcamy do włączenia się w jej przygotowanie przez upieczenie ciasta, które można przynosić w niedzielę do godziny 11.30.
Już dziś za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać i prosimy o wsparcie modlitewne.
8. W środę, o 8.00 Msza za seniorów i emerytów, po niej tradycyjne spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy.
9. PIELGRZYMKOWE KOLĘDOWANIE odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, od godz. 15 do 17:30. Rozpoczniemy koronką w kościele (ul. Pułaskiego 9), następnie przejdziemy do sali na plebani.
Będziemy śpiewać kolędy. Zaproponujemy program tegorocznych pielgrzymek: jednodniowych i kilkudniowych; krajowych i zagranicznych. Poczęstunek przygotują panie z Apostolstwa Modlitwy. Mile będzie widziane, jeśli uczestnicy przyniosą z sobą coś smacznego do zjedzenia lub wypicia. Na spotkanie zapraszamy osoby starsze i młodsze; tych, którzy uczestniczyli już w pielgrzymkach i wycieczkach, jak również nowych, którzy jeszcze nie wyjeżdżali. Prośba o przyniesienie zdjęć i gadżetów z pielgrzymek i wycieczek.
Spotkajmy się wszyscy, którzy wyjeżdżali do Bobolic i Gidel, a także do Miśni i Krakowa. Prosimy, żeby Ci, którzy pielgrzymowali w ostatnich latach, podzielili się doświadczeniem. Gościem honorowym spotkania będzie Duszpasterz ds. turystyki i wypoczynku Diecezji Gliwickiej ks. Adam Laszewski.
Kontakt i informacje: ojciec Jerzy Karpiński, tel. 733-773-414
10. Na cały tydzień wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!

Skip to content