Zaznacz stronę

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Świętej Bożej Rodzicielki. Światowy Dzień Modlitw o Pokój – 1.01.2017

1. W piątek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień wolny od pracy, w którym uczestnictwo w Eucharystii jest obowiązkowe. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, którą dzisiaj rozprowadzają ministranci, zbierając fundusze na wjazd rekolekcyjny. Taca z tego dnia przeznaczona zostanie na dzieła misyjne. To także pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.
2. W piątek 6 stycznia odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Nasza parafia, przynależąca do strumienia żółtego, wyruszy z ul. Dworcowej (przy placu Wolskiego) o godz. 15.00.
W programie na rynku: 15.30 Wejście i przywitanie Trzech Króli. 15.45 Jasełka Bożonarodzeniowe. 16.00- Wspólne kolędowanie prowadzone przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie naszej Diecezji. 16.30-Zakończenie i błogosławieństwo
Zbiórka uczestników Orszaku w wyznaczonych punktach planowana jest na godzinę 14.45. Parafianie dołączając się do poszczególnych strumieni niech będą ubrani w odpowiedni kolor i jeśli mają, to niech zabiorą ze sobą korony.
3. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 22 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza bp. Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie.
4. We wtorek i czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 5. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin. Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się 12 i 13 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do 10 stycznia.
6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy około 6.000 zł na tacę remontowo-inwestycyjną. Serdecznie dziękujemy.
7. W zeszłym roku udzielono w naszej parafii 132 chrzty, 92 osoby były bierzmowane, pobłogosławiono 32 małżeństwa, poprowadzono 170 pogrzebów oraz udzielono blisko 85 000 komunii. Każdego miesiąca odwiedzamy około 70 chorych.
8. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dziękujemy i życzymy błogosławionego Roku 2017.
 

Skip to content