Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (3.01.2016)

 

 

1. W dniu dzisiejszym Młodzież z naszej parafii rozprowadza kredę i kadzidło. Zebrane ofiary przeznaczone są na wyjazd rekolekcyjny w okresie ferii zimowych.

2. W środę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień wolny od pracy, w którym obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona zostanie na dzieła misyjne.W tym dniu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Nasza parafia, przynależąca do strumienia żółtego, wyruszy z ul. Dworcowej koło Świetlika o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

3. Trwają odwiedziny rodzin. Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie. Ofiary zebrane z kolędy przeznaczamy na dalsze prace remontowe w budynku duszpasterskim. W sobotę, 9 stycznia odwiedzimy mieszkańców z ul. Walisa 1-15. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się 14 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do 13 stycznia.

4. W ostatnią niedzielę zebraliśmy około 7.000 zł na tacę remontowo-inwestycyjną. Dziękujemy.

5. W zeszłym roku udzielono w naszej parafii 123 chrzty, 95 osób było bierzmowanych, pobłogosławiono 22 małżeństwa, poprowadzono 162 pogrzeby oraz udzielono blisko 92 000 komunii. Każdego miesiąca odwiedzamy około 60 chorych. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.

6. Organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Grupa z naszej parafii pojedzie na tzw. PAKIET PIELGRZYMA B1 – w dniach od 29.07 do 01.08.2015, koszt około 350,00 zł. Wiek osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu to od 14 do 30 lat. Zapisy u o.Marcina Włodarka w nieprzekraczalnym terminie do końca stycznia.

7. Dziękujemy za wspólną modlitwę, wspólne radowanie się i wspólne przeżywanie trudności. Wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc, pracę. W każdą niedzielę rano modlimy się za Parafian a w środy za Dobroczyńców.
 

Skip to content