Zaznacz stronę


 
1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. 15.30 odbędą się nieszpory kolędowe.

2. Dziś także na godz. 18.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi zespół Katharsis.

3. We wtorek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień wolny od pracy, w którym obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona zostanie na dzieła misyjne. O. Pomykała z Białorusi będzie głosić kazania i zbierać po Mszy na remont kościoła.

4. Także w najbliższy wtorek odbędzie się Orszak Trzech Króli. Nasza parafia, przynależąca do strumienia żółtego, wyruszy z ul. Dworcowej koło Świetlika o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

5. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 22 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza bp. Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie.

6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

7. Trwają odwiedziny rodzin. Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się 14 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do 13 stycznia.

8. Kancelaria w czasie trwania „kolędy” czynna jest od poniedziałku do piątku przed południem w godzinach od 10.00 – 12.00.

9. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież i ministranci będą rozprowadzać kredę, kadzidło i mirrę na święto Trzech Króli, które można we wtorek przynieść do poświęcenia. Ofiary zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na rekolekcje zimowe w czasie ferii dla młodzieży z naszej parafii. Za wsparcie tych rekolekcji bardzo serdecznie dziękujemy.

10. W przyszłą niedzielę, czyli niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy św. O godz. 11 dzieci z Przedszkola nr 25 z ul. Olejniczaka razem z Latoroślami zapraszają na Jasełka.

11. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.

Skip to content