Zaznacz stronę

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 4 XII 2016
1. Dziś Mszy Świętej o godz. 8.30 przewodniczył nasz ordynariusz ksiądz biskup Jan Kopiec, modląc się w sposób szczególny w intencji górników.
2. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 mają spotkanie kandydaci do Bierzmowania z klas drugich; w poniedziałek chłopcy, a we wtorek dziewczęta.
3. W środę wspominamy w liturgii Kościoła św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
4. W czwartek przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowo będzie sprawowana Msza Św. o godz. 9.30. Tego dnia zapraszamy do udziału w Godzinie Łaski od godz. 12.00 do 13.00. Na Mszy świętej o godz. 17.00 będzie poświęcenie medalików dla uczniów klas trzecich, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Natomiast podczas Mszy Św. o godz. 18.00 do grupy Marianek zostaną włączone nowe dziewczęta, a pozostałe odnowią swoje przyrzeczenia. Zachęcamy do uczestnictwa w tej pięknej uroczystości oraz otoczenia modlitwą całej wspólnoty Marianek.
5. W piątek 9 grudnia w sposób szczególny zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 17.00 młodzież z klas pierwszych gimnazjum.
6. Ponadto w piątek 9 grudnia w przychodni Silesiana przy ul. Wrocławskiej 78 w godzinach 9.00-12.00 jest organizowane bezpłatne badanie wzroku.
7. W przyszłą niedzielę 11 grudnia po każdej Mszy św. dzieci i młodzież z naszych parafialnych wspólnot będą rozprowadzać pamiątkowe pocztówki – wspomnienie Światowych Dni Młodzieży i projektu MAGIS 2016. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną w całości przeznaczone na działalność naszych grup.
8. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii w dniach 21-23 grudnia.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, świece Caritasu oraz opłatki świąteczne.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. 

 

Skip to content