Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu
7.12.2014

 

1.Jutro z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP Msze święte: 7; 8; 9.30; 17 i 18. Od 12 do 13 w kościele Godzina Łaski Bożej, rozpoczniemy odmawianiem Psalmu 50 i Różańca. Na Mszy o 18 zostaną przyjęte nowe Marianki. Ofiara z Mszy przeznaczona jest na Ośrodek w Rusinowicach.
2.Dziś w parafii św. Barbary odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.15, Nieszpory o godz. 16.30.
3.We wtorek, 9 grudnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Nowenna. Po niej adoracja biblijna.
4.W środę, 10 grudnia  – o godz. 15.00 Koronka do Bożego. Także w najbliższą środę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.
5.W czwartek, 11 grudnia – po Mszy o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej.
6.W piątek, 12 grudnia – o godz. 19.15 odbędzie się druga część rekolekcji adwentowych dla młodzieży. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich i studentów.
7.Przez cały Adwent Roraty odbywają się od poniedziałku do piątku dla dorosłych o godz. 7.00 a dla dzieci o godz. 17.00
8.Przypominamy o organizowanej zbiórce nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.
9.W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Można włączyć się w jej przygotowanie przez upieczenie ciasta bądź przyniesienie produktów, które można składać w sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W kawiarence będą do nabycia stroiki świąteczne. W przyszłą niedzielę zbieramy na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Także w przyszłą niedzielę (14 grudnia) ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać figurki dzieciątka Jezus z siankiem na stół wigilijny. W ten sposób będą oni zbierać pieniądze do wspólnotowej kasy naszych parafialnych duszpasterstw
10.Dziś na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Po Mszy o 9.30 i 11 zbieramy dla Oli.
11.Z myślą o najbardziej potrzebujących pragniemy zorganizować po raz trzeci wigilię dla osób samotnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o 14.00. Prosimy, aby osoby, które chcą wziąć w niej udział zostały wcześniej zgłoszone w kancelarii bądź w zakrystii. Niepełnosprawnym gwarantujemy transport.
12. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caritas” i prasa katolicka.
13. W związku z rozpoczętym Rokiem Życia Konsekrowanego Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym przywilej odpustu zupełnego, za nawiedzenie kościoła klasztornego i publiczne odmówienie Liturgii Godzin lub „oddanie się pobożnym rozważaniom”, które także powinny być zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), można ofiarować za zmarłych w czyśćcu aż do 2 lutego 2016 r. W naszym kościele Nieszpory będą odprawiane w czwartek w czasie adoracji po Mszy o 18.00, oraz w pierwszą niedzielę miesiąca o 15.30.

 

Skip to content