Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Adwentu
30.11.2014

1.         Dziś rozpoczynamy Adwent – okres czterech tygodni radosnego oczekiwania i przygotowywania się na przyjście Zbawiciela. Jedną z form owocnego przeżycia tego czasu może być udział w Roratach. W naszym kościele odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku, dla dorosłych o godz. 7.00 a dla dzieci o godz. 17.00.

2.         W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja a o godz. 15.30 – nieszpory. Rano po Mszy w intencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Różańca.

3.         W środę, 3 grudnia – w naszym zakonie święto św. Franciszka Ksawerego. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa za misjonarzy.

4.         W czwartek, 4 grudnia  – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 8.00 Ks. Bp. Jan Piotrowski, ordynariusz Kielecki odprawi Mszę św. w intencji górników, hutników i ich rodzin. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy parafian, młodzież, dzieci, poczty sztandarowe i wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w parafii. Wieczorem po Mszy adoracja i możliwość spowiedzi w czasie adoracji.

5.         W piątek, 5 grudnia – w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych z Komunią św. Spowiedź z racji pierwszego piątku od 16.30 do 19.30. Spowiadamy także podczas wszystkich Mszy.

6.         Przez trzy kolejne piątki adwentu 5, 12, 19 grudnia o godz 19 15 odbędą się w naszym kościele adwentowe rekolekcje dla młodzieży pod hasłem ” Niech miłość Twa zapłonie w nas”. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich. Więcej informacji na plakatach oraz u ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy !

7.         Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę remontowo-inwestycyjną. Zebraliśmy około 7 tys. W przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

8.         W temacie adwentu jeszcze dwa ogłoszenia: (1) szczególnie dla zagonionych, a szukających inspiracji do pogłębionej modlitwy, na czas adwentu proponujemy skorzystać z gotowych krótkich rozważań na każdy dzień tzw. „Modlitwy w drodze” w formie mp3, które można ściągnąć ze strony internetowej naszej parafii. (2) Ks. Marcin organizuje zbiórkę nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.

9.         Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caritas” i prasa katolicka.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom, którzy pomagali w różnych pracach parafialnych w ostatnim tygodniu. Wszystkim Andrzejom oraz obchodzącym Imieniny i Urodziny  w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 

Skip to content