Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła
28.09.2014

 

1.  W poniedziałek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2.  W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek odbędą się spotkania dla młodzieży z pierwszych klas gimnazjalnych przygotowującej się do bierzmowania.

3.  Od środy, 1 października – rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe, które odprawiane będzie codziennie o godz. 17.15. Prosimy, by rodzice zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie i sami dawali im przykład. Za pobożne odmówienie części różańca w kościele, kaplicy lub rodzinie można otrzymać odpust zupełny.

4.  Także w środę podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci z kl. III wraz z ich rodzicami.

5.  W czwartek, 2 października – z racji pierwszego czwartku miesiąca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjątkowo w tym miesiącu o. Proboszcz i o. Andrzej Baran odwiedzą chorych we środę 1 X.

6.  W piątek, 3 października – pierwszy piątek miesiąca i okazja do comiesięcznej spowiedzi. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną na godz. 17.00 a młodzież na godz. 19.00. Po południu spowiadać będziemy od godz. 16.30.

7.  Także 3 października po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność duszpasterstwo akademickie „Manresa”. Młodzież studiującą i pracującą serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 19.00.

8.  W sobotę, 4 października – z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

9.  W przyszłą niedzielę – o godz. 8.00 Msza św. dla Apostolstwa Modlitwy a po niej spotkanie jej członków.

10.           Pragniemy serdecznie podziękować za okazaną w zeszłą niedzielę hojność podczas akcji wspierania dzieł misyjnych, z której zebrano 6 733 zł i na diecezjalne ośrodki Caritas, gdzie zebrano 1 170 zł.

11.           Dziś po każdej Mszy św. (z wyjątkiem 6.30) zapraszamy do parafialnej kawiarenki na smaczne ciasto. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim dobroczyńcom kawiarenki a więc ofiarodawcom ciast, dekoratorom, młodzieży prowadzącej ją a także wszystkim odwiedzającym ją. Przypominamy, że wszelki dochód z kawiarenki przeznaczany jest na prowadzenie naszych parafialnych grup dziecięcych i młodzieżowych.

Skip to content