Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła
21.09.2014

 1.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w sali duszpasterstwa akademickiego odbędzie się spotkanie duszpasterstwa małżeństw. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich małżeństw, które chcą pogłębić swoją więź ze sobą.

2.  W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek odbędą się spotkania dla młodzieży z drugich klas gimnazjalnych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegóły w gablocie.

3.  W środę, 24 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Św. w 2015 r. Obecność obowiązkowa.

4.  W przyszłą niedzielę w ramach tacy remontowej składka przeznaczona będzie na zakup opału na zimę do kościoła i domu parafialnego.

5.  Także w przyszłą niedzielę, po wakacyjnej przerwie wznawiamy parafialną kawiarenkę. Jako że jest to wyłącznie nasze parafialne dzieło, bardzo liczymy na czynne włączanie się w jej przygotowanie. Prosimy więc o upieczenie ciast, które składać będzie można w przyszłą sobotę od godz. 17.00 lub w niedzielę. Można też przynieść potrzebne produkty.

6.  Od jutra przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

7.  Serdecznie dziękujemy o. Czesławowi Tomaszewskiemu SJ za wygłoszone dziś Słowo Boże i podzielenie się z nami doświadczeniem pracy misjonarzy. W miarę możliwości prosimy o wsparcie dzieła, w które o. Czesław od wielu lat wkłada całe swoje serce i niestrudzone siły.

8.  Także dziś, zgodnie z zapowiadaną prośbą ks. biskupa w całej diecezji, a u nas  na placu kościelnym wolontariusze Caritas przeprowadzają zbiórkę pieniężną na ośrodki lecznicze i rehabilitacyjne prowadzone przez Caritas Dziecezji Gliwickiej, z którymi NFZ nie podpisała umowy i skazała je przez to na likwidację. Za kolejny raz okazane zrozumienie i wsparcie z serca dziękujemy.

9.  Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Bytomiu zaprasza na Kurs Beta wszystkich, którzy ukończyli wcześniej Kurs Alfa w tym roku lub w poprzednich latach. Kurs wprowadza w osobiste doświadczenie spotkania z Jezusem Chrystusem. BETA rozpoczyna się w czwartek 9 października o godz. 18.30 w domu katechetycznym. Zapisy u proboszcza: [email protected]; kom.: 728 365 714 do 2 października.

10.           Akademia Ignatianum w Krakowie zaprasza młodzież na nowo otwarty kierunek studiów z „dziennikarstwa i komunikacji społecznej”. Są to studia wyższe o profilu praktycznym. Przygotowują do zawodu dziennikarza i pracownika różnych mediów, w tym tzw. nowych mediów, a także rzecznika prasowego lub podobnych zawodów związanych z komunikacją społeczną. Prowadzone są jako studia stacjonarne, za które nie pobieramy czesnego ani na kierunku wybranym jako pierwszy, ani na wybranym jako drugi kierunek. Proponujemy następujące specjalności: dziennikarstwo internetowe, prasowe, radiowe, telewizyjne. Współpraca z różnymi ośrodkami medialnymi gwarantuje możliwość ciekawych praktyk w czasie studiów. Zapraszamy do studiowania w Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. Zapewniamy kadrę z doświadczeniem praktycznym i wiedzą teoretyczną. Rekrutacja trwa. Zachęcamy do zarejestrowania się na studia na stronie http://www.ignatianum.edu.pl/rejestracja-i-logowanie-kandydatow-page_1500.html.

Skip to content