Zaznacz stronę

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. O godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek, 26 marca, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy chorych z Komunią św., a O. Kazimierz Ptaszkowski odwiedzi swoich chorych w Wielki Czwartek.

W środę, 27 marca, prosimy na godz. 9.00 mężczyzn i niewiasty do pomocy w przygotowaniu kaplicy adoracyjnej i Bożego Grobu.
W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.
Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. w Wielki Czwartek od godz. 14.00 do 18.00.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.00. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni.
Zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 18.00, a Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Bezpośrednio po Liturgii Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna, ulicami: Skłodowskiej, Przemysłową, Zygmunta Starego i Pułaskiego. Na liturgię Wigilii Paschalnej, prosimy o przyniesienie świec. Licznym udziałem w procesji dajmy świadectwo naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego.

W Wielki Czwartek, po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy trwać będzie do godz. 22.30. Również przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek, adoracja do godz. 22.30. Plan adoracji dla grup i mieszkańców poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.

W Wielki Piątek przed Liturgią Męki Pańskiej, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę dzieci z Klubu św. Stanisława Kostki organizują na placu kościelnym kwestę, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność świetlicy. Za okazaną dzieciom pomoc składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00
W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesji rezurekcyjnej nie będzie, a Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką oraz „paschaliki”. Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbonki w kościele pod chórem.

Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Skip to content