Zaznacz stronę

    Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. O godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
    We wtorek, 3 kwietnia, odwiedzimy chorych z Komunią św.
    W środę, 4 kwietnia, prosimy na godz. 9.00 mężczyzn i niewiasty do pomocy w przygotowaniu kaplicy adoracyjnej i Bożego Grobu.
    W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. w Wielki Czwartek od godz. 14.00 do 18.00. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.00. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni.
    Zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w Triduum Paschalnym.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 18.00, a Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Bezpośrednio po Liturgii Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna, ulicami: Skłodowskiej, Przemysłową, Zygmunta Starego i Pułaskiego. Prosimy, aby nie parkować pojazdów na trasie procesji. Na liturgię Wigilii Paschalnej, prosimy o przyniesienie świec. Licznym udziałem w procesji dajmy świadectwo naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego.

     W Wielki Czwartek, po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy trwać będzie do godz. 22.30. Również przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek, adoracja do godz. 22.30. Plan adoracji dla grup i mieszkańców poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła. Górników i harcerzy zapraszamy do trzymania straży przy Grobie Pańskim.

    W Wielki Piątek przed Liturgią Męki Pańskiej, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.

    W Wielką Sobotę dzieci z Klubu św. Stanisława Kostki organizują na placu kościelnym kwestę, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność świetlicy. Za okazaną dzieciom pomoc składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
    Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesji rezurekcyjnej nie będzie, a Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.
W czwartek, 12 kwietnia, o godz. 19.00 w naszym kościele, uroczysta Msza konwentualna w intencji mieszkańców Bytomia, celebrowana przez kapłanów dekanatu bytomskiego. Zapraszamy do licznego udziału.
Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką oraz „paschaliki”. Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbonki w kościele pod chórem.

Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Skip to content