Zaznacz stronę

Bożonarodzeniowa adoracja i koncert

Artyści w kościele a uczestnicy w domach

www.bytom.jezuici.pl

<PLAKAT>

Prowadzący: Sławek Kowalczyk I Janusz Kukulski
Akompaniament organowy: Nella
Adoracje: Dominika, Jakub, Katarzyna, Michał
Opieka duchowa: ojciec Jerzy Karpiński
Organizator: Parafia NSPJ, jezuici, Bytom

 

PROGRAM:

 

 

MAŁGORZATA NOWAK

Nasza parafianka od momentu urodzenia do teraz. Od 20 nauczyciel w szkole podstawowej w Bytomiu, od 4 lat trener wokalny w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 też w Bytomiu. Za swoje dokonania na rzecz dzieci i swojej działalności charytatywnej – w 2018 – odznaczona przez Stowarzyszenie: Ligia Kobiet Nieobojętnych –  tytułem Bytomianki Lata. Pasja śpiewania towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Obecnie swoją miłością do muzyki zaraża swoich wychowanków i prywatne dzieci. Występuje na koncertach charytatywnych, piknikach, w kościołach oraz imprezach miejskich.

DANIEL NOWAK

Obecnie uczeń Zespołu Szkół Technicznych nr 6 w Bytomiu. Swój głos trenuje od wielu lat w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu. Swoją wielką miłość do muzyki odkrył bardzo wcześnie, w wieku 9 lat.  Zdobywca wielu prestiżowych nagród na terenie miasta i województwa. W 2016 roku uhonorowany tytułem „Talent Województwa Śląskiego”, wielokrotnie był też nagrodzony nagrodą Prezydenta miasta Bytomia za swoje muzyczne osiągnięcia. Chętnie udziela się na koncertach charytatywnych, imprezach miejskich – nie tylko ma terenie naszego miasta, ale i całego województwa. W grudniu 2020r. został odznaczony przez Honorową Kapitułę nagrodą Prezydenta  – statuetkę WENA 2020 – w dziedzinie kultury dla uzdolnionej młodzieży.

Z cyklicznych koncertów charytatywnych, w których co roku bierzemy udział, była Wigilia dla samotnych na około 2000 osób, która odbywała się co roku w Sali Kongresowej w Katowicach oraz Koncerty noworoczne – charytatywne w kościele świętej Trójcy. Współpracujemy ze Stowarzyszeniami, które organizując zbiórki pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych zapraszają nas na koncerty.

KATARZYNA OPIEŁKA

Nasza parafianka, chociaż urodzona w Lublińcu. Absolwentka technikum Gastronomiczno – Hotelarskiego w Bytomiu. Pisze o sobie: „Naukę śpiewu rozpoczęłam w 2009 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, gdzie w latach 2009-2014 najczęściej występowałam. Brałam udział w festiwalach, konkursach piosenki m. in. w Bytomiu, Radzionkowie, Zabrzu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej. Występowałam w licznych imprezach masowych w Bytomiu, gdzie wraz z podopiecznymi MDK 1 współpracowaliśmy z Bytomskim Centrum Kultury, szkołami podstawowymi i średnimi, fundacjami działającymi na terenie Śląska. Od września 2016 z przerwami śpiewam w zespole Mix Voices wraz Sandrą Świderską i Anetą Mann”.

Brała udział w wielu konkursach takich jak „Telentiada” czyli coroczne regionalne i ogólnopolskie konkursy talentów (4 razy), Ogólnopolski konkurs piosenki włoskiej (2 razy), Konkurs pieśni patriotycznej (2 razy), Motyw miłości w piosence obcojęzycznej. Udział kończyła zdobyciem miejsca na podium, najczęściej pierwszego.

EWA URYGA

W naszej parafii jest jej dom rodzinny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykonawczyni wielu rodzajów gatunków muzycznych takich jak: jazz, soul, gospel. Brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: Oratoriach, Nieszporach i innych dziełach muzycznych, a także w musicalach: w Zorbie i w Broadway Chicago, gdzie główną rolę zagrała Velmy Kally. Zapraszana do nagrań płytowych, współpracowała m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, a także zagranicznymi artystami, m. in. z amerykańskim chórem gospelowym „The Jackson Singers”.
Jest laureatką wielu festiwali zarówno w Polsce jak i zagranicą. Ma za sobą liczne koncerty z różnymi orkiestrami, zarówno Big-bandami jak i orkiestrami Symfonicznymi. Nagrała 7 autorskich płyt w tym 2 w Nowym Yorku razem z uznanym pianistą jazzowym Mark Soskinem, który przez wiele lat współpracował z zwybitnym saksofonistą jazzowym Sonny Rollinsem. Udzieliła wielu wywiadów radiowych i telewizyjnych oraz brała udział w wielu programach telewizyjnych.
Ostatnia autorska płyta płyta „Jedno spojrzenie”, o tematyce miłosnej, nagrana została z udziałem Zabrzańskiej Orkiestry Symfonicznej oraz znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego, Janusza Szroma, Andrzeja Lamperta i saksofonisty jazzowego – Henryka Miśkiewicza.
Od wielu lat współpracuje z artystą amerykańskim Brianem Fentressem, twórcą zespołu gospelowego „Regeneration”.
Obecnie wydała swoją najnowszą płytę poświęconą Mahalii Jackson z udziałem światowej sławy muzyków amerykańskich: Zaccai Curtis i Luques Curtis.

Skip to content