Zaznacz stronę

Uroczystość Najświętszej Trójcy  30.05.2010 r.

W poniedziałek, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Rok Dziecka. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, na które serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Przez cały czerwiec, o godz. 6.30 godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
        
W środę, 2 czerwca, odwiedzimy chorych z Komunią św.
         
W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 9.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Pozostałe Msze św. w tym dniu  o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Procesja przejdzie ulicami: Pułaskiego, Okulickiego, Olejniczka i Siemiradzkiego. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy na trasie procesji przyozdobili okna swoich mieszkań i nie parkowali pojazdów na trasie procesji. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki „Droga do nieba”. Dziewczynki klas drugich i trzecich, które posiadają stroje komunijne, zapraszamy  do sypania kwiatów.  W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesję po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy, aby grupy modlitewne działające w naszej parafii, przygotowały i udekorowały ołtarze, które rozpocznie się w czwartek o godz. 5.30!

W sobotę, 5 czerwca,  wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę, 6 czerwca, beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Świątynię Opatrzności Bożej.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca, na pielgrzymką do Turzy Śląskiej i Rud Raciborskich. Zapisy będą prowadzone w poniedziałek (31.05), we wtorek (1.06),
i w środę (2.06), po Mszy św. o godz. 18.00 w holu kościoła.

Na placu kościelnym jest do nabycia prasa katolicka.

Skip to content